Аналітика (170)

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 11-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики у галузі безпеки з 1 по 15 червня 2017 року.

 

Андрій Чубик, Виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія XXI»

Україна завжди славилась бережним ставленням до своїх домівок та господарств - білі стіни, що проглядаються через вишневий садок, є класичним малюнком повсякденного життя, а ще підметений двір і квіти навколо паркану. Дві фотографії нижче, здавалося б, відображають побут абсолютно різних країн, хоча насправді це під'їзди двох багатоквартирних будинків у місті Луцьк, яке добре відоме як одне з лідерів за кількістю об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

 

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 10-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики у галузі безпеки з 15 по 31 тарвня 2017 року.

 

Спровокована агресією Росії зміна геополітичної і безпекової ситуації в Європі спонукала ЄС до вироблення нового комплексного бачення своєї зовнішньої політики і політики безпеки у схваленій у червні 2016 року Глобальній стратегії ЄС «Спільне бачення, Спільна дія: Сильніша Європа». Щорічні оцінки результатів її реалізації та подальші вироблення пропозицій мають здійснюватися за активної участі країн-партнерів, зокрема України, що наповнить її новим практичним змістом. Подальша ж співпраця України з ЄС у цьому контексті має бути спрямована на посилення українського сектору безпеки і перетворенні України на фаворита Східного партнерства та успішного прикладу для країн регіону.

Пропонуємо до уваги наших читачів аналітичну записку за результатами міжнародного експертного круглого столу, який відбувся 24 квітня 2017 року в Києві.

Завантажити pdf-версію документу (укр.)

Зміна геополітичної та безпекової ситуації довкола Європейського Союзу, яка була серед іншого спричинена появою нових конфліктних зон в Східній Європі і на Близькому Сході та агресивною політикою Російської Федерації, спонукала ЄС до вироблення нового комплексного бачення своєї зовнішньої і безпекової політики. В результаті, у червні 2016 року на засіданні Європейської Ради була схвалена Глобальна стратегія ЄС «Спільне бачення, Спільна дія: Сильніша Європа» (EU Global Strategy «Shared Vision, Common Action: A Stronger Europe», EUGS).

 

 2 квітня Сербія - країна, яка вважається плацдармом Росії для поширення свого впливу на Балканах, провела чергові президентські вибори. Чи зможуть вони змінити проєвропейський курс, якого намагається дотримуватись нинішнє сербське керівництво, і чи посиляться існуючі тенденції "братської дружби" з Москвою? Відповіді на ці запитання впливають не тільки на Балканський регіон, але й на Україну та Європу в цілому, адже Балкани вважаються ахіллесовою п’ятою Європи. Детальніше в статті експерта "Центру глобалістики "Стратегія XXI" Віталія Мартинюка для Європейської правди.

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 6-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики у галузі безпеки з 15 по 31 березня 2017 року.

 

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 5-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики березня 2017 року та охоплює період з 1 по 15 березня 2017 року.

 

Сторінка 1 із 22