Аналітика (166)

Зміна геополітичної та безпекової ситуації довкола Європейського Союзу, яка була серед іншого спричинена появою нових конфліктних зон в Східній Європі і на Близькому Сході та агресивною політикою Російської Федерації, спонукала ЄС до вироблення нового комплексного бачення своєї зовнішньої і безпекової політики. В результаті, у червні 2016 року на засіданні Європейської Ради була схвалена Глобальна стратегія ЄС «Спільне бачення, Спільна дія: Сильніша Європа» (EU Global Strategy «Shared Vision, Common Action: A Stronger Europe», EUGS).

 

 2 квітня Сербія - країна, яка вважається плацдармом Росії для поширення свого впливу на Балканах, провела чергові президентські вибори. Чи зможуть вони змінити проєвропейський курс, якого намагається дотримуватись нинішнє сербське керівництво, і чи посиляться існуючі тенденції "братської дружби" з Москвою? Відповіді на ці запитання впливають не тільки на Балканський регіон, але й на Україну та Європу в цілому, адже Балкани вважаються ахіллесовою п’ятою Європи. Детальніше в статті експерта "Центру глобалістики "Стратегія XXI" Віталія Мартинюка для Європейської правди.

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 6-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики у галузі безпеки з 15 по 31 березня 2017 року.

 

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 5-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики березня 2017 року та охоплює період з 1 по 15 березня 2017 року.

 

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 4-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики лютого 2017 року та охоплює період з 15 по 28 лютого 2017 року.

 

Аналітична записка "Україна – НАТО: Невійськова співпраця і спільна відповідь на гібридні загрози" підготовлена експертами Українського незалежного центру політичних досліджень і Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні і сприяння Представництва НАТО в Україні.

 

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 3-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики лютого 2017 року та охоплює період з 1 по 15 лютого 2017 року.

 

31 січня агентство стратегічних комунікацій Truman Agency та Інститут світової політики (ІСП) презентували чергове щоквартальне видання “Аудит зовнішньої політики України: Індекс відносин, присвячене аналізу зовнішньої політики України за ключовими напрямками – ЄС, США, Російська Федерація та КНР. Спецтемою для цього випуску було обрано енергетичний вимір двостороннього співробітництва, матеріал для якої було підготовлено експертами Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”.

 

Сторінка 1 із 21