Коментарі та оцінки (430)

Як пише видання "Еспресо", американський скраплений газ може потіснити "Газпром" на європейському ринку, а допомогти процесу мають нові санкції, схвалені президентом Дональдом Трампом. Про це зараз багато пише європейська преса. Акцент часто робиться на тому, що справжня мета санкцій полягає зовсім не у спробах покарати Росію за її спроби втручання в президентські вибори у 2016 році, анексію Криму та розв'язання війни на сході України. Насправді, мовляв, американці намагаються відбити у "Газпрома" європейських клієнтів.

Без перебільшення можна сказати, що темою №1 у світових ЗМІ останніми тижнями залишаються дискусії довкола будівництва газопроводу «Північний потік-2» - пише видання "Урядовий кур'єр". Прагнення кількох західних країн-важковаговиків проштовхнути через Єврокомісію відверто лобістський російський проект, який кардинально суперечить основам політики енергетичної безпеки Євросоюзу, може поглибити конфлікт між державами — членами ЄС.

Американські санкції проти РФ зроблять європейські компанії більш обережними щодо «Північного потоку-2». Проте Київ має відпрацювати одну з важливих цілей у відносинах з «Газпромом», європейськими компаніями та Єврокомісією. Адже санкції США проти РФ вдарили по енергетичним інтересам ЄС, і Європа вже пообіцяла зробити відповідні кроки в бік Вашингтону. Хто є недругом України, та які шляхи до модернізації енергетичної системи держави в інтерв’ю «Народній Правді» розповів експерт Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

Домовленість про постачання вугілля із США до України стала одним із головних підсумків візиту президента Порошенка до Вашингтону та зустрічі з Трампом. Як результат, “Центренерго” уклало угоду про імпорт 700 тис. тонн вугілля зі США. Одразу ж після того, як стало відомо про постачання першої партії американського вугілля, ЗМІ заговорили про корупцію на цьому постачанні. Проте міністр енергетики Ігор Насалик зробив категоричну заяву щодо корупційної складової на цих постачаннях. А точніше, що корупції тут немає. Про те, яке значення американського вугілля для України, хто підігріває ажіотаж до цієї теми і яка динаміка енергоносії в імпорті країни, в інтерв’ю «Народній правді» розповів керівник Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайло Гончар.

Кабінет Міністрів України відмовився від підвищення тарифів на газ і електроенергію, оскільки врахував усі негативні наслідки для влади країни, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

Американський Конгрес затвердив, а президент США підписав закон, який робить санкції проти Російської Федерації, Північної Кореї та Ірану частиною американського законодавства. Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв охарактеризував рішення американських парламентарів, підтримане президентом Дональдом Трампом, як початок повноцінної торговельної війни. Зокрема він зазначив: «Надії на поліпшення наших відносин з новою адміністрацією США кінець. Росії оголосили повноцінну торговельну війну, але ми впораємося».

Про наслідки нових американських санкцій проти Росії, невдоволення європейських країн і подальшу політику США щодо України і Росії Gazeta.ua розповів керівник Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

Мешканці печерських пагорбів, включаючи Президента, МЗС та депутатів Верховної Ради, зобов'язані активніше включитися в кампанію проти "північних потоків" - пише "Деловая столица".

Сторінка 1 із 54