Коментарі та оцінки (403)

28 червня 2017 року виповнюється річниця прийняття Глобальної стратегії зовнішньої і безпекової політики Європейського Союзу. У своєму стратегічному документі ЄС зафіксував невизнання незаконної анексії Криму Росією і виступив "за дотримання прав людини через діалог і підтримку, навіть у найскладніших випадках".  З цієї нагоди родичі політичних бранців Кремля, громадські активісти і правозахисники звернулись у відкритому листі до високопосадовців ЄС та НАТО, закликавши ЄС використати свою м'яку силу задля примусу агресора до миру та звільнення політичних бранців на окупованих територіях України. 

 

США і Росія: діалог чи війна?

Четвер, 08 червня 2017 18:57

Війни між Росією і США не може бути в принципі. Оскільки якщо буде, не дай Бог, повномасштабне зіткнення між Штатами і Росією з використанням ядерної зброї, то зрозуміло, що таке зіткнення закінчиться світовою катастрофою. Тобто, на мій погляд, це просто неможливо. Навіть у найгірші часи протистояння у Холодній війні між Радянським Союзом і США прямих зіткнень фактично не було за винятком локальних конфліктів - про це пише у своєму блозі на сайті “Обозреватель” експерт Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Віталій Мартинюк.

 

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" до російського "Газпрому" за контрактом на постачання газу в Україну з 2009 року за принципом "бери або плати". Про судове рішення процесу, який тривав майже три роки, кореспондент Укрінформ розмовляє з провідним енергетичним експертом, президентом центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайлом Гончаром.

 

29 травня 2017 року запланований візит В. Путіна до Франції та зустріч з новообраним президентом Еммануелем Макроном. З цього приводу група українських громадських активістів, правозахисників та родичів політичних бранців Кремля адресувала президенту Франції відкритий лист-звернення, скан-копія якого додається після тексту нижче.

"Газпром" розпочав будiвництво чергового газопроводу в обхiд України. Проект "Турецький потiк", у який Кремль планує вбухати сiм мiльярдiв євро, стартував бiля росiйського узбережжя. До кiнця 2019-го Москва сподiвається прокласти першу нитку морського газопроводу, яким постачатиме блакитне паливо до Туреччини, пише газета "Експрес".

 

Про це заявив під час прес-конференції у Києві президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ сторіччя" Михайло Гончар, який був підтриманий координатором Кримської правозахисної групи Ольгою Скрипник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

Після укладення угоди про зниження видобутку Організацією країн-експортерів нафти ціни на енергоносій стабілізувались на декілька місяців. І ось, вперше за півроку, ціна на марку Brent опустилась нижче $49 за барель. Тим часом президент США Дональд Трамп продовжує впроваджувати в життя енергополітику, яка може змінити розстановку сил на світовому ринку. Про генеральну нафтову тенденцію і сценарії стрибка цін розповів у інтерв’ю “Обозревателю” енергоексперт і президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайло Гончар.

 

Падіння вартості нафти закономірне, оскільки ніяких передумов для її утримання в діапазоні $50–60 за барель у цей час немає, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар. Сам собою факт падіння ціни на нафту не означає, що Україна отримає від цього якусь вигоду, заявив Михайло Гончар.

 

Сторінка 1 із 51