Коментарі та оцінки (372)

Арешт усуненого з посади голови Державної фіскальної служби Романа Насірова став жорстким механізмом для повернення влади, особливо вертикалі президента України Петра Порошенка, до реальності, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

 

У документі, що має бути представленим з нагоди 60-річчя Римського договору, Центрально-Східна Європа закликає Президента Європейської Комісії бути більш наполегливим у питаннях енергетики і зовнішньої політики. Диверсифікація поставок газу, інтеграція газотранспортних систем, а також увага до Західних Балкан та Східної Європи є основними питаннями для Вишеградської четвірки.

 

Таку думку висловив Віталій Мартинюк, експерт Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”, у своєму блозі на сайті “Обозреватель”. Дійсно, Трамп і його команда, і Республіканська партія в цілому націлюються на те (і це їхнє гасло), аби зробити Америку знову величною. Це проглядається в Республіканській платформі, документі, який визначає пріоритети Республіканської партії – він був схвалений 2016-го року. Це проглядалось в передвиборчій платформі Трампа, і зараз проглядається в пріоритетах його політики, які оприлюднені на сайті Білого Дому; і в тих указах, заявах і виступах, які Трамп робить уже протягом більше, ніж місяця свого перебування на посаді Президента США.

 

28 лютого під час перебування у Берліні на запрошення Фонду Конрада Аденауера президент Центру глобалістики Михайло Гончар вручив в МЗС ФРН пам’ятну записку «Що робить Росія в Криму, поки Європа спить. Політичні бранці Кремля», підготовлений Центром за допомогою правозахисників. Документ присвячено репресивним діям російського режиму в Криму. Також німецькій стороні було передано оцінку «Права людини в окупованому Криму», підготовлену українською правозахисницею, експертом Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталією Беліцер.

Реліз1

 

Схвалення 21 лютого цього року Президентом України Указу "Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на період 2017-2020 років" є важливим і необхідним, зазначає Віталій Мартинюк, експерт Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”, у своєму блозі на сайті “Обозреватель”, але його зміст викликає як запитання, так і певні висновки щодо зовнішньополітичного курсу України, зокрема у євроатлантичному вимірі.

 

Спроба Росії купити в Ірані турбіни для двох ТЕС, що будуються в окупованому Криму, загрожує обом країнам введенням нових санкцій з боку США, з огляду на рішучу налаштованість американського президента Дональда Трампа проти Ірану. Таку думку висловив Центру журналістських розслідувань президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, коментуючи заяву гендиректора держкорпорації «Ростех» Сергія Чемезова про плани РФ укласти контракт з Іраном на поставку турбін для ТЕС в Криму.

 

Отже, Фірташ знову в епіцентрі уваги. США діють системно і послідовно, незалежно від зміни адміністрації. Та й австрійське правосуддя демонструє, що воно існує — зазначає Михайло Гончар, президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” на своїй сторінці у Facebook.

 

Якщо події в Німеччині та Франції в контексті майбутніх виборів у цих країнах потрапляють на шпальти українських ЗМІ, то події на Аппенінському півострові, де також запахло виборами, поза увагою. А між тим наслідки можливих дострокових парламентських виборів в Італії можуть виявитися не менш фатальними для ЄС, аніж президентські у Франції чи парламентські у Німеччині. Про те, що коїться в Італії - у статті від Маттео Каццулані.

 

Сторінка 1 із 47