Центр глобалістики XXI, Аналітика нафтогазової сфери, Геостратегія, Україна, Centre for Global Studies Strategy XXI

28 червня 2017 року виповнюється річниця прийняття Глобальної стратегії зовнішньої і безпекової політики Європейського Союзу. У своєму стратегічному документі ЄС зафіксував невизнання незаконної анексії Криму Росією і виступив "за дотримання прав людини через діалог і підтримку, навіть у найскладніших випадках".  З цієї нагоди родичі політичних бранців Кремля, громадські активісти і правозахисники звернулись у відкритому листі до високопосадовців ЄС та НАТО, закликавши ЄС використати свою м'яку силу задля примусу агресора до миру та звільнення політичних бранців на окупованих територіях України. 

 

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 11-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики у галузі безпеки з 1 по 15 червня 2017 року.

 

Андрій Чубик, Виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія XXI»

Україна завжди славилась бережним ставленням до своїх домівок та господарств - білі стіни, що проглядаються через вишневий садок, є класичним малюнком повсякденного життя, а ще підметений двір і квіти навколо паркану. Дві фотографії нижче, здавалося б, відображають побут абсолютно різних країн, хоча насправді це під'їзди двох багатоквартирних будинків у місті Луцьк, яке добре відоме як одне з лідерів за кількістю об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

 

США і Росія: діалог чи війна?

Четвер, 08 червня 2017 18:57

Війни між Росією і США не може бути в принципі. Оскільки якщо буде, не дай Бог, повномасштабне зіткнення між Штатами і Росією з використанням ядерної зброї, то зрозуміло, що таке зіткнення закінчиться світовою катастрофою. Тобто, на мій погляд, це просто неможливо. Навіть у найгірші часи протистояння у Холодній війні між Радянським Союзом і США прямих зіткнень фактично не було за винятком локальних конфліктів - про це пише у своєму блозі на сайті “Обозреватель” експерт Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Віталій Мартинюк.

 

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" до російського "Газпрому" за контрактом на постачання газу в Україну з 2009 року за принципом "бери або плати". Про судове рішення процесу, який тривав майже три роки, кореспондент Укрінформ розмовляє з провідним енергетичним експертом, президентом центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайлом Гончаром.

 

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) пропонує вам новий, 10-й випуск бюлетеня «Виклики і Ризики», який оцінює ризики у галузі безпеки з 15 по 31 тарвня 2017 року.

 

29 травня 2017 року запланований візит В. Путіна до Франції та зустріч з новообраним президентом Еммануелем Макроном. З цього приводу група українських громадських активістів, правозахисників та родичів політичних бранців Кремля адресувала президенту Франції відкритий лист-звернення, скан-копія якого додається після тексту нижче.

"Газпром" розпочав будiвництво чергового газопроводу в обхiд України. Проект "Турецький потiк", у який Кремль планує вбухати сiм мiльярдiв євро, стартував бiля росiйського узбережжя. До кiнця 2019-го Москва сподiвається прокласти першу нитку морського газопроводу, яким постачатиме блакитне паливо до Туреччини, пише газета "Експрес".

 

Про це заявив під час прес-конференції у Києві президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ сторіччя" Михайло Гончар, який був підтриманий координатором Кримської правозахисної групи Ольгою Скрипник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

Спровокована агресією Росії зміна геополітичної і безпекової ситуації в Європі спонукала ЄС до вироблення нового комплексного бачення своєї зовнішньої політики і політики безпеки у схваленій у червні 2016 року Глобальній стратегії ЄС «Спільне бачення, Спільна дія: Сильніша Європа». Щорічні оцінки результатів її реалізації та подальші вироблення пропозицій мають здійснюватися за активної участі країн-партнерів, зокрема України, що наповнить її новим практичним змістом. Подальша ж співпраця України з ЄС у цьому контексті має бути спрямована на посилення українського сектору безпеки і перетворенні України на фаворита Східного партнерства та успішного прикладу для країн регіону.

Пропонуємо до уваги наших читачів аналітичну записку за результатами міжнародного експертного круглого столу, який відбувся 24 квітня 2017 року в Києві.

Завантажити pdf-версію документу (укр.)

Сторінка 1 із 41