Брифінг «Чорноморська безпека 2020: хаотизація продовжується», 21 січня 2020 року з 11:00 до 12:00

timtdddhumb 1 1logo 2017

У грудні 2019 року Путін заявив, що «…в ході створення Радянського Союзу споконвічно російські території, які до України взагалі ніколи не мали ніякого стосунку (все Причорномор’я), були передані Україні…». Отже, Кремль підготував рестарт проєкту «Новоросія», який зазнав краху у 2014-му, а головним об’єктом російської агресії у Чорноморському регіоні залишається Україна. Одночасно, Росія «працює» з іншими країнами регіону, перш за все, Молдовою і Грузією, створюючи там стан керованого хаосу для повернення їх в орбіту російського впливу.

Росія продовжує дії, спрямовані на обмеження (блокування) можливостей України в Чорному морі. В умовах відсутності «азовських санкцій» Заходу, Росія продовжувала блокувати Азовське море - середня тривалість штучного утримування суден перед Керченською протокою залишається в 2-4 рази вищою за нормальний рівень, та під приводом навчань створювала нові зони обмеженого доступу, в тому числі й у виключній морській економічній зоні України, Болгарії і Румунії.

Росія намагається «легалізувати» окупацію та анексію Криму, у тому числі й шляхом забезпечення участі колаборантів з півострова в міжнародних заходах у складі російських делегацій. Одночасно, Крим перетворюється на військову базу РФ, яка забезпечує її агресію не тільки в Чорноморському регіоні, але й на Кавказі, Близькому Сході та у Середземноморї. Ситуація з безпекою в Чорноморському регіоні і надалі великою мірою залежатиме від:

-         процесів всередині Росії та її агресивної політики;

-         зміцнення стійкості України;

-         взаємодії глобальних центрів сили - США, ЄС і Китаю;

-         характеру співпраці чорноморських країн;

-         розвитку російсько-турецьких відносин, зокрема, в контексті Сирії і Лівії;

-         загострення ситуації довкола Ірану.

Ці та інші питання чорноморської безпеки будуть у центрі уваги брифінгу «Чорноморська безпека 2020: хаотизація продовжується», який Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» запрошує відвідати 21 січня 2020 року з 11:00 до 12:00 у прес-центрі ІА «Главком» (м. Київ, вул. Шовковична 8/20). Буде презентований черговий номер 4 (36) часопису «Чорноморська безпека». 

Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», і Віталій Мартинюк, виконавчий директор, представлять результати моніторингу безпекової ситуації у Чорноморсько-Азовському регіоні, який здійснюється в рамках проекту «Сприяння безпеці у Чорноморському регіоні шляхом більшої залученості неурядових гравців» за підтримки Чорноморського Трастового Фонду, проекту Німецького фонду Маршалла США. Також заплановані виступи Бориса Бабіна, Представника Президента України в АР Крим (2017–2018), і Андрія Клименка, керівника Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, координатора Морської експертної платформи.

Робоча мова - українська.

Акредитація: ІА «Главком» або Центр «Стратегія ХХІ», +380950859241 (моб.), This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">info@geostrategy.org.ua

 

Висловлені у/під час брифінгу думки і погляди не обов'язково відображають погляди Чорноморського Трастового Фонду або його партнерів.

Read 3143 times