Прес-анонс круглого столу "Посилення енергетичної безпеки України та ЄС через координацію та спільні дії на основі Угоди про асоціацію"

Прес-анонс

 

Угода про асоціацію Україна-ЄС, Договір про заснування Енергетичного Співтовариства,  інші документи надають міцну правову базу для поглиблення співробітництва між Україною та ЄС у газовій сфері, у тому числі й з питань використання газової інфраструктури. Запровадження нормативно-правової бази ЄС й адаптація енергетичного законодавства створює єдиний правовий  простір, що дозволяє розглядати Україну як частину єдиного європейського газового ринку. Отже, виконуючи газові директиви ЄС, Україна входить у внутрішній газовий ринок ЄС і стає його важливою частиною. 

 Невизначеність майбутнього використання української ГТС, плани імпортування газу в країни ЄС маршрутами, які не враховують наявні інфраструктурні можливості - це  фактори безпеки та значного суспільно - економічного і політичного впливу, які також загрожують безпеці постачання газу в Україну та далі - в ЄС, зростанню тарифів на газ та співпраці Україна-ЄС у газовому секторі. Україна має продовжувати боротися проти проекту «Північний потік – 2», який суперечить і Угоді про асоціацію, і принципам побудови Єдиного газового ринку ЄС та негативно впливає на енергетичну безпеку України та ЄС.

Такий стан та наявні тенденції, з одночасним зростанням споживчих цін на газ, впливають на  рівень довіри громадян України до процесу європейської інтеграції в енергетичному вимірі, що може стати негативним чинником для відносин Україна-ЄС та внутрішнім дестабілізуючим фактором. Водночас, Угода про асоціацію, пріоритети Східного партнерства містять нові можливості та механізми газового співробітництва, які дозволяють координувати плани, враховувати взаємні інтереси, вживати спільних заходів в разі загрози кризи або надзвичайної ситуації.

Очевидно, що наразі рівень координації інфраструктурних планів ЄС і України недостатній. На сьогодні немає спільних з європейськими партнерами рішень, які б фіксували відношення до обхідних для України газопроводів, зокрема з точки зору Угоди про асоціацію.  Довгострокові плани розвитку та адекватного постачання газу ЄС також не враховують українських інтересів. З одного боку, у взаємодії Україна-ЄС у газовому секторі все ще залишаються невикористані можливості та невиконані зобов'язання, які витікають із Угоди про асоціацію та Договору про Енергетичне Співтовариство, а з іншого боку, сторони потребують поглиблення співробітництва й координації дій, перш за все у газовому секторі.

Круглий стіл «Посилення енергетичної безпеки України та ЄС через координацію та спільні дії на основі Угоди про асоціацію», який відбудеться з 10:00 до 13:00 22 листопада 2018 року у готелі «Київ» (вул. Грушевського, 26/1) за організації Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» і Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, дозволить обговорити означені проблеми, а також виробити погляди на шляхи їх подолання і перспективи взаємодії між Україною та ЄС у газовому секторі.  

Дискусія відбудеться за участі: В.о. Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ВРУ Олександра Домбровського, Президента Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайла Гончара, Постійного заступника Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфґанґа Біндзайля, представників «Нафтогазу України», «Укртрансгазу», українського експертного середовища.

Для акредитації на заході, будь ласка, до 15:00 21 листопада 2018 року заповніть он-лайн форму за посиланням та отримайте відповідь від організаторів: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRuzF2RUhKNqCC8XQBMNhVdLmYu2FxcZNPgF-Ot2i2d7-iSw/viewform

 

 

Read 13135 times