Чи здатні Україна та ЄС запобігти шантажу чергового "газостопу" від РФ? Адже в тому, що саме цей сценарій наразі готується у Москві, сумнівів вже майже немає.

Таку бінарну поведінку Кремля – з одного боку, йде показушна демонстрація "конструктивного підходу" у Брюсселі, з іншого – підготовчі роботи з припинення транзиту через Україну, – можна умовно назвати сценарієм "лукавого Міллера".

Хоча "Газпром" та німці ввели в експлуатацію 2011 року перший "Північний потік", однак ГТС України, як і раніше, залишається основним транзитером російського газу, є незамінною для задоволення пікових потреб Європи та коли "Потік" зупиняють на щорічну профілактику.

 

 Стаття була вперше опублікована і написана спеціально для Української правди 

By October 2019, the security situation in the Black Sea region remains unstable, with a tendency of further deterioration. Russia continues to use hybrid warfare technologies both in the Black Sea region and in the contiguous regions of the Caspian, Eastern Mediterranean, and the Balkans, where it is openly seeking dominance to counter the West.

 

The peculiarity of the hybrid war is that it is carried out in disguise and is aimed not at the physical capture of the whole country, although it is not excluded taking control over separate areas or the entire territory, but to obtain patronage over the state that is achieved through influence on the population, politicians, business and power structures. Therefore, countering hybrid threats requires attention to improving the sustainability of society. Strategic communications and information security hold one of the first places in countering hybrid threats, and Ukraine increased its attention to them after the beginning of the active phase of Russian aggression in 2014. They became one of the priority areas of cooperation between Ukraine, NATO and the EU. 

Centre for Global Studies Strategy XXI has a great pleasure to present to your attention the results of the monitoring of security situation in the Black Sea region. The corresponding policy-brief "Black Sea Security: New Challenges" was prepared based on the conclusions of the experts - authors of the Black Sea Security Journal No 2 (34) 2019, in the framework of the Project "Promoting Security in the Black Sea Region through Greater Engagement of Non-Governmental Organizations" with the support from the Black Sea Trust Fund, a project of the German Marshall Fund of the United States.

 

 

 

Russia introduced a number of restrictions on freedom of navigation in the Black Sea in July-August 2019. The motives of these restrictions are not fully understood.

By Mykhailo Gonchar, President of the Centre for Global Studies Strategy XXI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

еп

 

 

23 липня 2019 року у Києві був проведений круглий стіл «Російський лобізм в Україні: шляхи проникнення і можливості протидії», організований Центром глобалістики «Стратегія ХХІ» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», що був присвячений обговоренню лобістської діяльності Росії в Україні, а також можливих шляхів перешкоджання і протидії деструктивним впливам агресора. До дискусії у форматі Chatham house долучились представники експертного середовища, парламенту, наукових інституцій, громадських організацій та медіа.

12 липня 2019 р.  в Італії у Павії суд засудив  Віталія Марківа, який виконував свій громадянський обов’язок у лавах сил захисту України від російської воєнної інтервенції, до 24 років ув’язнення за причетність до вбивства громадянина Італії, журналіста Андреа Роккеллі (під Слов’янськом (Україна) у 2014 році). 

 

Ініціатива Європейського Союзу Східне партнерство (СхП), народжена у 2009 році, святкує своє десятиліття. Це достатній час для усвідомлення та оцінки успішності та водночас – критичний час для визначення майбутніх перспектив. СхП – формат, ініційований спільно Польщею і Швецією як відповідь на створений роком раніше, за пропозицією Франції, Союз для Середземномор’я. Польсько-шведський тандем прагнув виокремити із загальної Європейської політики сусідства країни на схід від ЄС та пов’язати їх спільними або принаймні схожими цілями та інтересами.

 

 Останнім часом з Москви лунає усе більше бравурних заяв про непохитність путінського режиму, про те, що Путін буде і після 2024 року, і до 2030-го дотягне. 

У ЗМІ малюється картинка, що в Росії усе залізобетонно. До Москви та Петербургу знову потягнулись українські квіслінги.Росія, оновлює мережі впливу на Україну зсередини. Прибираються старі схеми за якими працювали з попередниками на українському владному Олімпі. Для нових "голодних" і "спраглих" відпрацьовуються схеми заходу в Україну з Європи під відомими брендами. Йде вербування лобістів, розробляються заходи впливу. Але чи все так гаразд у самій Росії, беручи до уваги її внутрішню неоднорідність? 

 Автор: Михайло Гончар 

Стаття вперше опублікована на сайті Дзеркла тижня.

Cтаття написана в рамках проекту "Російський лобізм в Україні в контексті виборів 2019 року: джерела живлення, канали проникнення, механізми запобігання"  за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" 

19 червня у Києві відбудеться міжнародна конференція «10 років Східного партнерства: від досягнень до майбутнього». Захід співорганізовують Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні, проект «Громадська синергія», Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» та Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Page 1 of 57