Аналітика (221)
Що Путін мусить почути в Мюнхені?
Четвер, 14 лютого 2019 14:16 Зупинити російську агресію і зірвати плани Кремля з розгортання нової гонки ракетних озброєнь може лише рішуча асиметрична відповідь Заходу. Таким є лейтмотив статті “Що Путін мусить почути в Мюнхені?», підготовленої Ганною Гопко, народним депутатом України та головою комітету ВРУ у закордонних справах спільно з президентом Центру голобалістики «Стратегія ХХІ» Михайлом Гончаром. Скорочена версія статті англійською мовою вперше опублікована на сайті Atlantic Council.
Любов по-слов'янському. З розрахунку
Понеділок, 28 січня 2019 10:28Сербія — головна опора Москви на Балканах і майбутній "троянський кінь" РФ в ЄС. 17 січня президент Росії Владімір Путін відвідав Белград. Цей візит супроводжувався потужною інформаційною кампанією як у російських, так і в сербських ЗМІ.
Михайло Гончар: небажання Німеччини заморозити «Північний потік-2» вже призвело до розколу НАТО і ЄС
Вівторок, 15 січня 2019 12:24Сполучені Штати переходять від тактики погроз і попереджень до фази практичного впровадження санкцій проти компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу «Північний потік-2». Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.
Михайло Гончар: Ми стали стійкими до традиційного інструментарію Росії
Четвер, 03 січня 2019 12:28Україна звикла до успіхів в енергетичній сфері. Бо ми наче забули, що таке газові війни і тішимося з повідомлень очільників Нафтогазу про перемоги в Стокгольмі. Це перемоги макрорівня. Але, з іншого боку, в наших воєнних буднях виникають інші енергетичні виклики. «Нема гарячої води», – це більше, ніж незручність киян, це зіткнення інтересів, яке до речі, може стати серйозним козирем у передвиборчій битві. "Укрінформ" вирішив відрефлексувати головні вузли енергополітики, відкладені проблеми та виклики разом із президентом Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайлом Гончаром.
З Новим роком та Різдвом Христовим!!!
П'ятниця, 28 грудня 2018 15:05Дорогі колеги та друзі!
Прийміть наші щирі вітання з прийдешніми Новим роком та Різдвом Христовим!
Дякуємо що були з нами у 2018 році! Рік, що минає, став поворотним для духовного розвитку України, багатим на яскраві приклади мужності її захисників. Складні часи приготовані Україні та всім нам, в ній сущим, однак, віримо, що наша сила – в єдності і ми з честю пройдемо нові випробування.
Нехай Різдвяні свята принесуть в оселю кожного з Вас Божу ласку, любов та віру у найкраще, стануть джерелом духовних сил та мудрості. Зичимо Вам міцного здоров’я та запальної енергії для втілення всіх Ваших задумів у 2019 році!
Веселих свят!
Команда Центру «Стратегія ХХІ»
Посилення енергетичної безпеки України та ЄС - спільна відповідальність
Середа, 26 грудня 2018 15:33Україна активно включилась у процеси інтеграції до Європейського Союзу в енергетичній сфері, опираючись, перш за все, на Угоду про асоціацію та Договір про Енергетичне Співтовариство. Ця правова основа зобов’язує сторони - Україну і ЄС - дотримуватись визначених правил та механізмів взаємодії, зокрема, у газовому секторі. Проект “Північний потік-2” несе в собі загрозу не тільки дотриманню цих правил, але й енергетичній безпеці сторін, що змушує Україну та ЄС шукати шляхи посилення взаємодії з використанням наявних інструментів.
Військово-Морські Сили: яким був, є та має бути український флот
Середа, 12 грудня 2018 11:45Ситуація в Азовському морі наочно показує, що без потужного флоту Україна не зможе захищати свої економічні інтереси – необгрунтовані блокування російським ВМФ українських торгових суден наносять колосальні збитки. Саме тому посилення українського морського угрупування - прохід трьох суден з Одеси на Маріуполь, викликало таку нервово-радикальну реакцію у Росії, яка пішла на захоплення кораблів і екіпажу.
Далі пропонуємо аналіз Павла Лакійчука, військового експерту Центру глобалістики "Стратегія XXI", щодо того, яким був, є та має бути український флот. Аналіз вперше опубліковано на сайті LB.ua.
«Україна – один екіпаж, підніми прапор ВМС України в підтримку військовополонених!»
Середа, 05 грудня 2018 16:26Сьогодні, 5 грудня 2018 року, в день народження одного з 70-ти політичних бранців Кремля, журналіста, члена редколегії журналу «Чорноморська безпека», колишнього офіцера Військово-Морських Сил України Олексія Бессарабова, який вже понад 2 роки незаконно утримується окупаційної владою в СІЗО, Центр глобалістики «Стратегія XXI» приєднується до Всеукраїнської акції «Україна – один екіпаж, підніми прапор ВМС України в підтримку військовополонених!».
Новини
-
Результати практичного семінару проекту ENABLE.EU, 29-30.11.2018, Рим
-
Народні депутати України звернулися до Європейських інституцій з відкритим листом щодо забезпечення енергетичної незалежності країн Європейського континенту та протидії реалізації проекту "Північний потік-2"
-
Нетранспарентна енергетика окупованих територій України
-
Круглий стіл в рамках проекту ENABLE.EU. Відновлювальна енергетика в Україні: урядові політики, проблеми, шляхи вирішення
ГТС і ПСГ. Обсяги. Он-лайн
Анонси та події
- Прес-анонс круглого столу "Посилення енергетичної безпеки України та ЄС через координацію та спільні дії на основі Угоди про асоціацію"
- Посилення енергетичної безпеки України та ЄС
- Центр глобалістики "Стратегія XXI" зустрів делегацію студентів натолінського кампусу Коледжу Європи
- АHOHC МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ. РОСІЙСЬКИЙ НЕОІМПЕРАЛІЗМ: ВИТОКИ, ГЕНЕЗИС І НАСЛІДКИ ДЛЯ КРАЇН ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ
- До уваги ЗМІ. Круглий стіл "Нові формати співпраці НАТО і ЄС з Україною"
Додаткові матеріали
- Заява 15–ї Асамблеї Громадської Ліги Україна–НАТО щодо Конституційного закріплення курсу України на євроатлантичну інтеграцію
- Зміна курсу: чим живе атомна енергетика України
- Акцентуючи увагу на появу безпекових ризиків для транспортування енергоресурсів через Південний Кавказ
- Кримські татари як корінний народ
- Власники українських обленерго
Доповіді і презентації
-
Безпека Східного партнерства: цілі ЄС і просування України
-
Віталій Мартинюк про аспекти енергетичної безпеки в Чорноморському регіоні
-
Співпраця з Український католицьким університетом. Угода про асоціацію як інструмент вирішення нагальних питань в енергетиці.
-
Третій форум країн Центральної і Східної Європи з питань енергетичної політики, Будапешт
-
Презентація аналітичних напрацювань по гібридним загрозам в Одесі