Аналітика (221)

munich Зупинити російську агресію і зірвати плани Кремля з розгортання нової гонки ракетних озброєнь може лише рішуча асиметрична відповідь Заходу. Таким є лейтмотив статті “Що Путін мусить почути в Мюнхені?», підготовленої Ганною Гопко, народним депутатом України та головою комітету ВРУ у закордонних справах  спільно з президентом Центру голобалістики «Стратегія ХХІ» Михайлом Гончаром. Скорочена версія статті англійською мовою вперше опублікована на сайті Atlantic Council. 

Сербія — головна опора Москви на Балканах і майбутній "троянський кінь" РФ в ЄС. 17 січня президент Росії Владімір Путін відвідав Белград. Цей візит супроводжувався потужною інформаційною кампанією як у російських, так і в сербських ЗМІ. 

 

Сполучені Штати переходять від тактики погроз і попереджень до фази практичного впровадження санкцій проти компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу «Північний потік-2». Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

 

Україна звикла до успіхів в енергетичній сфері. Бо ми наче забули, що таке газові війни і тішимося з повідомлень очільників Нафтогазу про перемоги в Стокгольмі. Це перемоги макрорівня. Але, з іншого боку, в наших воєнних буднях виникають інші енергетичні виклики. «Нема гарячої води», – це більше, ніж незручність киян, це зіткнення інтересів, яке до речі, може стати серйозним козирем у передвиборчій битві. "Укрінформ" вирішив відрефлексувати головні вузли енергополітики, відкладені проблеми та виклики разом із президентом Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайлом Гончаром. 

Дорогі колеги та друзі!

Прийміть наші щирі вітання з прийдешніми Новим роком та Різдвом Христовим!

Дякуємо що були з нами у 2018 році! Рік, що минає, став поворотним для духовного розвитку України, багатим на яскраві приклади мужності її захисників.  Складні часи приготовані Україні та всім нам, в ній сущим, однак, віримо, що наша сила – в єдності і ми з честю пройдемо нові випробування.

Нехай Різдвяні свята принесуть в оселю кожного з Вас Божу ласку, любов та віру у найкраще, стануть джерелом духовних сил та мудрості. Зичимо Вам міцного здоров’я та запальної енергії для втілення всіх Ваших задумів у 2019 році!

Веселих свят!

Команда Центру «Стратегія ХХІ»

merry christmas 2

 

Україна активно включилась у процеси інтеграції до Європейського Союзу в енергетичній сфері, опираючись, перш за все, на Угоду про асоціацію та Договір про Енергетичне Співтовариство. Ця правова основа зобов’язує сторони - Україну і ЄС - дотримуватись визначених правил та механізмів взаємодії, зокрема, у газовому секторі. Проект “Північний потік-2” несе в собі загрозу не тільки дотриманню цих правил, але й енергетичній безпеці сторін, що змушує Україну та ЄС шукати шляхи посилення взаємодії з використанням наявних інструментів.

Ситуація в Азовському морі наочно показує, що без потужного флоту Україна не зможе захищати свої економічні інтереси – необгрунтовані блокування російським ВМФ українських торгових суден наносять колосальні збитки. Саме тому посилення українського морського угрупування - прохід трьох суден з Одеси на Маріуполь, викликало таку нервово-радикальну реакцію у Росії, яка пішла на захоплення кораблів і екіпажу.

Далі пропонуємо аналіз Павла Лакійчука, військового експерту Центру глобалістики "Стратегія XXI", щодо того, яким був, є та має бути український флот. Аналіз вперше опубліковано на сайті LB.ua.

 

Сьогодні, 5 грудня 2018 року, в день народження одного з 70-ти політичних бранців Кремля, журналіста, члена редколегії журналу «Чорноморська безпека», колишнього офіцера Військово-Морських Сил України Олексія Бессарабова, який вже понад 2 роки незаконно утримується окупаційної владою в СІЗО, Центр глобалістики «Стратегія XXI» приєднується до Всеукраїнської акції «Україна – один екіпаж, підніми прапор ВМС України в підтримку військовополонених!». 

Сторінка 1 із 28