Мілітаризація окупованого Криму як загроза міжнародній безпеці (матеріали конференції)

На початку серпня з друку вийшов збірник доповідей Міжнародної конференції «Мілітаризація окупованого Криму як загроза міжнародній безпеці», що була проведена Аналітичним консорціумом у складі Фонду «Майдан закордонних справ», Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння, Інституту стратегічних чорноморських досліджень, Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» 14-го березня 2016 року у Києві. Захід відбувся за підтримки Фонду Конрада Аденауера та медіа-партнерів BlackSeaNews, Defence Express, Главком, Ділова Столиця, UKRLIFE TV.
У заході взяли участь українські та міжнародні експерти-фахівці з питань міжнародної безпеки, стратегічних наслідків мілітаризації окупованих територій та заморожених конфліктів. Під час конференції були розкриті та ґрунтовно проаналізовані питання викликів регіональній та глобальній безпеці внаслідок мілітаризації Росією окупованого Криму та стратегія його деокупації.
На конференції була презентована брошура Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» «Гібресія Путіна. Невоєнні аспекти війн нового покоління», видана на основі дослідження, що виконується Центром за сприяння МФ «Відродження». Президент Центру Михайло Гончар виступив з доповіддю «Крим: енергоресурсні та енергокомунікаційні аспекти окупації та де окупації».
Також обговорювалися питання міжнародно-правових наслідків мілітаризації окупованого Криму, реакція світової спільноти на російську експансію в Чорноморському регіоні, а також стратегії де-окупації Криму.Трансляцію конференції у YouTube переглянуло більше ніж 5200 глядачів по
всьому світу.
Захід викликав значний суспільний резонанс, що допомогло ще раз акцентувати увагу української та міжнародної громадськості на проблему окупації Криму Росією, повернути кримську тему в інформаційне поле і закласти підґрунтя для здійснення подальших кроків з де-окупації українського півострову.
Пропонуємо Вашій увазі тексти найбільш цікавих виступів на конференції.

Читали 1497 разів