Брифінг "Чорноморська безпека: нові виклики та загрози", 25 липня

25 липня 2019 року виповнилось рівно 8 місяців з дня утримання українських моряків в російських лабетах і місяць невиконання Кремлем рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо зобов'язання їх звільнення. Про цей та інші факти російської агресії у Чорноморському регіоні, загрози і виклики чорноморській безпеці йшла мова на брифінгу "Чорномосрька безпека: нові виклики та загрози", оранізованому Центром глобалістики "Стратегія XXI" за підтримки Чорноморського Трастового Фонду (BlackSeaTrustforRegionalCooperationу прес-центрі Главкому 25 липня 2019 року. 

Ознайомитися з преставленою аналітичною запискою "Чорноморська безпека: нові виклики". 

 

67154471 1097161110672306 2263381128574402560 o

Серед інших викликів безпеці Чорноморського регіону – будівництво Турецького потоку, посилення пропагандистської діяльності Росії в причорноморських країнах, нестабільна політична ситуація в Молдові та Грузії, можливі провокації Росії в контексті зміни влади та парламентських виборів в Україні, продовження процесу створення Росією зони обмеження та заборони доступу та маневру в Чорному морі, мілітаризація Криму.

 

В позитивному контексті було відзначено намагання НАТО посилити баланс сил в регіоні за рахунок збільшення кількості військових навчань морських сил і берегової охорони, ухвалення низки заходів для України та Грузії, що мають на меті посилення безпеки в Чорному морі.

 

Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», представив новий номер часопису «Чорноморська безпека» та результати моніторингу безпекової ситуації у Чорноморсько-Азовському регіоні, що здійснюється в рамках проекту «Сприяння безпеці у Чорноморському регіоні шляхом більшої залученості неурядових гравців» за підтримки Чорноморського Трастового Фонду (Black Sea Trust for Regional Cooperation), проекту Німецького фонду Маршалла США (The German Marshall Fund).

 

Народний депутата України,  пані Ганни Гопко, головf Комітету ВРУ у закордонних справах виступила з оцінкою безпекових ризиків ситуації в Чорноморському регіоні.

 

Читали 2491 разів