Ніч енергетики в Києві - враження учасника

В ніч з 01.07 на 02.07 відбулася  конференція “Ніч Енергетики . Організатором заходу виступила команда Ukrenergo Laboratories компанії УКРЕНЕРГО. Основною тезою заходу можна вважати слова В. Сиромятової: “Good JobsGreen Jobs”, так як захід був майже повністю присвячений Зеленій Енергетиці та залученню в дану галузь молодих фахівців та студентів. Як зазначив керівник проекту Ukrenergo Laboratories, Е. Рубін: ”Даний захід – яскравий приклад від Укренерго, як треба працювати з молодими спеціалістами…” Подібний захід вже проводився в таких містах України як Харків (22 квітня) та Львів (10 червня).

Команда Укренерго виділила три такі основні напрями роботи під час заходу:

-          Creativity for energy (залучення в Енергетику як галузь нових цікавих ідей та новітніх розробок)

-          Universities for energy (Створення чи покращення системи освіти в університетах, академіях і т.д.)

-          Development for Energy ( Покращення фізичного стану та модернізація систем традиційної енергетики та впровадження систем альтернативної енергетики)

Загалом, програма заходу поділялась на 5 “блоків. Перший блок складали Мотивуючі лекції, які “підзарядили всіх слухачів зарядом позитиву і налаштували на хвилю “мозкового штурму”. Своєю доповіддю його відкривав керівник “Укренерго” В. Ковальчук, який зазначив: ”Основна робота проекту почнеться не сьогодні, а коли буде поштовх для роботи молодих спеціалістів…”

На його думку, є чотири основні умови успіху: місце; час; плани; освіта.

Другий блок відкривав О. Рябчин, народний депутат України. Його доповідь стосувалася оцінки основних недоліків нової енергетичної політики США та її можливих наслідків. В свою чергу, він наголосив на важливості “Зеленої Політики”: ”Екосоціалізм – це визначальний вектор руху суспільства.”

Дуже цікавою і корисною серед лекцій третього блоку була доповідь директора ДТЕК Вінд Пауер В. Сиромятової. Вона доступно розказала, як молодий спеціаліст може зробити карєру у зеленій енергетиці. Також вона зазначила, що галузь Зеленої енергетики зростає, а інвестиції в нові відкриття сягають 9 млрд.доларів США.

 Блок практичних лекцій відкривав надзвичайний і повноважений посол України С. Корсунський, який розповів про основні проблеми зовнішньої енергетичної політики України. В цьому ж блоці доповідала і представник Громадянської мережі “Опора” Т. Бойко. Вона “пролила світло на поняття енергоефективності в будівлях та навела яскраві приклади успішних проектів.

В 5-му блоці лекцій доповідав О.Дячук -- представник Інституту економіки та прогнозування НАН України. Він виступив з прогнозом енергетичного розвитку України починаючи з 2015 року до 2050. За цим прогнозом, традиційні джерела енергії майже повністю замінять відновлювальні, їх залишиться не більше 4% від загального обсягу глобального енергетичного сектору.

Багато було сказано і про важливість молодих кваліфікованих фахівців. Наталія Бойко, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інфтеграції висловилась на цю тему так: ”Лише молодь може нестандартно вирішувати проблеми, бо молодь не ставить запитання “Чому так не можна?”. Натомість в них виникає питання “Як це зробити?

Далі Т. Милованов, почесний президент Київської школи економіки, навів чотири головні, на його думку, вміння успішного працівника:

- емоціональний інтелект; уміння управляти проектами; адаптивність; уміння критично мислити.

В свою чергу, цей список дещо розширила HR-директор ”Укренерго” С. Ніколаєнко: уміння шукати інформацію; уміння працювати в команді; клієнтоорієнтовність.

Захід своїм виступом завершив М. Бно-Айріян, директор з комунікацій та міжнародного співробітництва у НЕК "Укренерго" доповіддю про важливість комунікацій і їх роль в розвитку енергетики.

Захід видався дійсно цікавим і продуктивним, насиченим новими ідеями і пропозиціями.

В.Данільченко, студент 2-го курсу НУБіП, для Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Читали 3394 разів