Дивно не те, що нафта подешевшала, а що її вартість так довго трималася на позначці вище ніж $50 за барель – Гончар

Падіння вартості нафти закономірне, оскільки ніяких передумов для її утримання в діапазоні $50–60 за барель у цей час немає, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар. Сам собою факт падіння ціни на нафту не означає, що Україна отримає від цього якусь вигоду, заявив Михайло Гончар.

 

"Дивно не те, що нафта подешевшала, а що її вартість так довго трималася на позначці вище ніж $50 за барель. Адже передумов для підвищення вартості нафти, що ми бачили останні півроку, не було. Навпаки, усе йшло до падіння ціни. Тому я думаю, що ситуація, яка склалася в останні півроку, пов'язана з відчайдушними спробами спекулянтів домогтися подорожчання нафти всупереч економічним реаліям. Проте від них не втечеш. Можливостей для утримання ціни в межах $50–60 за барель немає", – зазначив Гончар.

Він наголосив, що ринок не відчуває дефіциту нафти.

"Не думаю, що вартість нафти впаде занадто сильно. Це, імовірніше, відновлення загальної тенденції. Зокрема, цьому сприяє політика адміністрації Трампа (президент США Дональд Трамп. – "ГОРДОН") і наявність профіциту видобувних потужностей у провідних країнах – експортерах нафти. Це свідчить про те, що жодного дефіциту на ринку немає. Відповідно висока ціна не може довго триматися. Завищити вартість можна лише штучно і лише на невеликий проміжок часу. Що, власне, і сталося", – підкреслив співрозмовник.

Він не виключає, що падіння вартості нафти ніяк не позначиться на цінах для українських споживачів.

"Говорити, що сам собою факт падіння ціни на нафту принесе Україні якусь користь, не доводиться. Якщо ця тенденція збережеться і хоча б до кінця року вартість нафти буде в діапазоні $40–50 за барель, то, звичайно, для нас це буде позитивний момент. Насамперед, у такому разі ми могли б очікувати зниження цін на нафтопродукти на внутрішньому ринку. Гіпотетично міг би подешевшати і газ. Однак не виключено, що держава захоче скористатися цією різницею в ціні і отримати вигоду. Наприклад, може бути збільшено акциз на нафтопродукти. У такому разі ціни для кінцевого споживача не зміняться", – резюмував Гончар.

 

4 травня вартість нафти марки Brent опустилася нижче за психологічну позначку $50 за барель.

Наприкінці листопада 2016 року Організація країн – експортерів нафти вирішила скоротити видобуток на 1,2 млн барелів – до 32,5 млн за день, після чого нафта подорожчала. Рішення ОПЕК зобов'язалися виконувати кілька великих виробників нафти, що не входять у картель, зокрема і Росія.

У лютому 2017 року ціна на нафту почала падати через збільшення обсягів буріння і видобутку в США. Кількість бурових установок у США з 6-го до 10 лютого 2017 року збільшилася на вісім одиниць, до 591. Це був найвищий показник із жовтня 2015 року.

 

 

Читали 438 разів