США і Росія: діалог чи війна?

Війни між Росією і США не може бути в принципі. Оскільки якщо буде, не дай Бог, повномасштабне зіткнення між Штатами і Росією з використанням ядерної зброї, то зрозуміло, що таке зіткнення закінчиться світовою катастрофою. Тобто, на мій погляд, це просто неможливо. Навіть у найгірші часи протистояння у Холодній війні між Радянським Союзом і США прямих зіткнень фактично не було за винятком локальних конфліктів - про це пише у своєму блозі на сайті “Обозреватель” експерт Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Віталій Мартинюк.

 

Втім Путін фактично наголошує (в інтерв’ю американському режисерові Оліверу Стоуну – Ред.), що переможених не буде. Чому він апелює до саме таких можливих наслідків? Путін знаходиться зараз під дуже потужним міжнародним тиском, він його на собі відчуває, і він хоче ще раз нагадати, що Росія володіє ядерною зброєю, що з нею все-таки треба рахуватись.

Незважаючи на те, що з’явились певні ознаки спроб налагодити діалог з Російською Федерацією, на мій погляд, це не означає, що американо-російські відносини будуть покращуватись. Захід в цілому - НАТО, Сполучені Штати, ЄС - хоче показати, що готовий до діалогу з РФ по вирішенню різноманітних міжнародних питань.

Водночас малоймовірно, що США підуть на суттєві поступки, якщо це не відповідатиме їхнім інтересам.

Тут все залежить від ситуації. Наприклад, США можуть піти на поступки по врегулюванню конфлікту в Сирії. Тобто вони готові до координації з Росією своїх дій на Близькому Сході, незважаючи на те, що останні кроки з боку Росії були направлені на те, аби замкнути всі процеси врегулювання на себе, про що свідчить їхня тісна співпраця з Іраном і Туреччиною.

Чи готові США піти на поступки по Україні? США можуть обговорювати окремі питання, але не питання територіальної цілісності і суверенітету України. Вони безкомпромісні, оскількипоступки щодо територіальної цілісності і суверенітету України будуть означати порушення міжнародного права, що на міжнародному рівні може мати ефект доміно і непередбачувані наслідки.

Читали 931 разів