Прес-конференція "Досвід Словаччини в сфері енергоефективності для українських міст - практичні приклади"

26 червня 2017 року в будівлі Укрінформу була проведена прес-конференція на тему: "Досвід Словаччини у сфері енергоефективності для українських міст - практичні приклади".

Прес-конференція проводилась за результатами ознайомлювальної поїздки представників муніципальних та державних органів влади України до Словаччини в рамках проекту "Створення потенціалу для реформування енергетичного сектору: обмін досвідом - від Словаччини - Україні".

Модерував захід Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", що виступає співпартнером Словацької асоціації зовнішньої політики в реалізації вищевказаного проекту, фінансованого USAID. На прес-конфернції виступили експерти Центру Андрій Чубик і Сергій Жук, а також учасники поїздки - Дмитро Іванов, голова комісії з питань економічного розвитку та інвестиційної діяльності Чернігівської обласної ради, і Михайло Павличенко, представник Міжнародної фінансової корпорації, координатор проекту "Енергоефективність у житловому секторі України".

Сергій Жук, як координатор поїздки, у своїй презентації розповів про хід ознайомлювальної поїздки та виклав свої висновки від побаченого у Словаччині. За його словами, основою успішної реалізації проектів енергоефективності у Словаччині є цілеспрямована, зрозуміла державна політика, яка співпадає з інтересами органів місцевої влади, та доступність недорогого, а в більшості випадків - безповоротного, фінансового ресурсу для реалізації багатьох проектів.

Іванов Дмитро, у свою чергу, поділився враженнями від набутого досвіду, зазначивши, що питання енергоефективності - це безпекове питання. Він відзначив яскраву державну політику у сфері енергоефективності у Словаччині та провів паралелі від побаченого з українськими реаліями в контексті реформування системи місцевого самоврядування, та забезпеченості відповідними кадрами на місцях. Крім цього, він наголосив на важливості комплексного підходу, який застосовується словаками при реалізації енергоефективних проектів, зокрема, при термомодернізації будівель.

Михайло Павличенко, зі свого боку, описав ситуацію з термомодернізацією житлового сектору України, існуючі програми та їх ефект. Він також звернув увагу на необхідність посилення уваги до термомодернізації об'єктів комунальної сфери України. Михайло Павличенко відзначив подібність проблем Словаччини та України, які мають схожі проекти житлових будівель, та, відповідно - схожі методи вирішення таких проблем. Тому опрацювання словацького досвіду забезпечить віднайдення шляху найбільш ефективного використання в Україні обмежених фінансових ресурсів.

Андрій Чубик надав загальне описання взагалі проекту та його перспективи, враховуючи важливість питання енергоефективності. Також він навів конкретні приклади, зокрема - міста Хотина, де після участі у конференції та поїздки до Словаччини активізувалась робота у напрямку реалізації проектів з енергоефективності.

Крім цього, учасники висловили свою стурбованість дефіцитом підготовлених кадрів на місцях, особливо у невеличких містах, які могли б якісно готувати заявки для отримання коштів на фінансування проектів з енегоефективності, та наголосили на необхідності посилення комунікації між державними, недержавними структурами, донорськими організаціями, а також із зарубіжними, зокрема словацькими, громадами для отримання їх кращого досвіду.

 

Повний запис заходу - на сайті Укрінформу. Також його можна передивитись на YouTube.

Читали 1143 разів