Гончар: Підвищення тарифів може мати не найкращі наслідки як для уряду, так і для всієї української влади загалом

Кабінет Міністрів України відмовився від підвищення тарифів на газ і електроенергію, оскільки врахував усі негативні наслідки для влади країни, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

"Нафтогаз", як і будь-яка комерційна компанія, зацікавлений у збільшенні власної виручки. А значить, він виступає за підвищення тарифів. Уряд, на відміну від комерційної компанії, дивиться на проблему комплексно. Вони прораховують усі соціальні й економічні наслідки. Соціальна напруженість і без підвищення тарифів досить висока. Адже доходи населення ростуть не так уже й швидко. Підвищення тарифів може мати не найкращі наслідки як для уряду, так і для всієї української влади загалом. Тому, думаю, зваживши всі за і проти, Кабмін вирішив притримати апетити "Нафтогазу". До того ж не виключено, що всі готуються до виборів. Хоча офіційно про їх проведення поки ніхто не заявляв", – зазначив Гончар.

На його думку, уряду потрібно утримувати нинішню вартість газу.

"До влади приходять антиреформаторські сили, які обіцяють повернути все назад, як було раніше. Однак відокремити газову галузь від усього іншого не вийде. Усе йде у зв'язці. Якби економіка України зростала, зростали доходи населення, збільшення тарифів ніхто б не помітив. До того ж підприємствам не можна виходити на ринок із дуже високими цінами. Це призведе до зниження нашої конкурентоспроможності. Тому вартість газу потрібно утримувати", – підкреслив співрозмовник.

Він акцентував на зростанні обсягів видобування газу в Україні.

"Дві третини споживаного нами газу – це обсяги власного видобування. Ще п'ять років тому картина була протилежна. Ці дві третини становив дорогий імпортний газ. І відповідно зараз ми повинні змінювати підходи до темпів зростання тарифів. А взагалі нам потрібно найближчими роками реалізувати програму з нарощування внутрішнього видобування газу, щоб повністю відмовитися від імпорту. Коли ми вийдемо на повне самозабезпечення, на внутрішньому ринку газу збільшиться конкуренція. І ось тоді уряд і "Нафтогаз" зможуть працювати за іншим алгоритмом: не гнатися за підвищенням тарифів, а знижувати їх. Це умови ринку", – резюмував Гончар.

 

Читали 328 разів