Гончар: Гіпотеза про змову оточення президента України з "Роснефтью" пояснює подорожчання автогазу

Підвищення вартості автомобільного газу в Україні, найімовірніше, пов'язане з формуванням нової монополії на цьому ринку, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

"Цей сегмент паливного ринку належить до категорії торгівлі нафтопродуктами. Це саморегульований ринок. І тут у нас нібито повністю ринкове середовище. Тобто ціни ніхто не регулює. Попит на газ для автомобілів різко зріс. Виник дефіцит, тому і ціна на нього зросла. З іншого боку, ми бачимо, що в Україні стає все більше електромобілів, а значить, вартість газу для автомобілів повинна падати. І добре, якби зростали ціни на бензин і дизельне паливо – тоді можна було б пояснити подорожчання газу. Але ж цього не відбувається. До того ж деякі АЗС навіть знизили вартість на бензин і дизпаливо. З огляду на все це можна припустити, що відбулося формування нової монополії", – зазначив Гончар.

На його думку, Антимонопольний комітет України не реагує на зростання цін газу для автомобілів, оскільки до цього причетні представники української влади.

"Зараз є інформація про заходження на ринок потужних гравців, за якими стоять постачання газу російською "Роснефтью". І це дуже схоже на правду. Гіпотеза про змову оточення президента України з "Роснефтью" пояснює подорожчання автогазу. Тільки люди від влади можуть дати вказівки Антимонопольному комітету не помічати підвищення цін. А населенню будуть розповідати, що для подорожчання газу були об'єктивні чинники тощо. Як би там не було, я вважаю, що це тимчасове явище. Ціна неминуче зменшиться, але на вихідні позиції навряд чи повернеться. Грубо кажучи, хлопці захотіли по-легкому зрубати грошей", – підкреслив Гончар.

Із середини серпня в Україні почав дорожчати газ на автозаправках. Як повідомляв портал OilNews, з 18-го до 21 серпня ціни на автогаз у великих мережах АЗС у Києві зросли в середньому на 1,5 грн за літр – до 14,99 грн за літр. Видання "ЛІГАБізнесІнформ" писало, що за місяць на українських заправках середні ціни на автогаз зросли на 37% і продовжують зростати.

Читали 266 разів