Заява 15–ї Асамблеї Громадської Ліги Україна–НАТО щодо Конституційного закріплення курсу України на євроатлантичну інтеграцію

 

ЗАЯВА

15–ї Асамблеї Громадської Ліги Україна–НАТО

щодо Конституційного закріплення курсу України

на євроатлантичну інтеграцію

 

20 вересня 2018 року Верховна Рада України підтримала президентський законопроект щодо внесення змін до Конституції України відносно закріплення стратегічного курсу держави на вступ до НАТО і ЄС та прийняла (321 голосами) рішення направити його на розгляд і до Конституційного суду.

Йдеться про Конституційне закріплення незворотності курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію з метою набуття її повноправного членства в ЄС та НАТО. 

Про актуальність і доцільність такого підходу свідчить, не завжди цілеспрямований, розвиток відносин України з НАТО і ЄС, який розпочався після проголошення Незалежності України. На відміну від країн ЦСЄ,  політична еліта України не спромоглась своєчасно і остаточно визначитись та реалізувати цей задекларований цивілізаційний вибір, який був призупинений в 2010 році, наслідком чого стала агресія РФ, яка досі триває, та пов’язані з нею незворотні людські втрати і порушені територіальна цілісність, мир і безпека країни.

Але, в 2014 році, цей вибір, де-факто, підтвердив Народ України, який вийшов на Майдан і вже чотири роки виборює своє право повернутися до спільного Європейського Дому.

Конституційне закріплення цього вибору має запобігти постійним спробам маніпулювати свідомістю, як це було в минулому, використовуючи загострене ставлення, за умов війни і економічного стану, до влади і корупції, розділяти українців за ставленням до мови, релігії, історії і НАТО-ЄС, зокрема.

Таке закріплення має відновити і посилити довіру, перш за все, українських громадян, але також, НАТО і ЄС, наших міжнародних партнерів, до його незворотності і усвідомленості нашої відповідальності.     

Саме з метою сприяти поглибленню розуміння і підтримці зазначених інтеграційних процесів, які визначають її зміст і практичну діяльність, була створена і діє Громадська Ліга Україна-НАТО.

Запорукою нашого успішного просування шляхом євроатлантичної інтеграції має бути чітка скоординована співпраця органів державної влади, навчальних закладів та інституцій громадянського суспільства.

В той же час, ми усвідомлюємо певні ризики і виклики, пов’язані з тим, що ці рішення, які мали би бути ухвалені раніше, відчують вплив Президентської і Парламентської виборчих кампаній, які вже розпочалась. Йдеться, також, про посилення не тільки політичних, але і юридичних та практичних наслідків, на користь більшої спроможності запропонованих змін, зокрема, щодо ролі органів влади (Президент, ВР, Уряд), які матимуть не тільки право але і обов’язок просувати нашу державу до членства в НАТО та ЄС.

Тому ми, учасники 15-ї Асамблеї ГС «Всеукраїнська Громадська Ліга Україна–НАТО», підтримуємо ініціативу Президента України Петра Порошенко закріпити в Конституції України курс на євроатлантичну інтеграцію і його відповідний законопроект змін до Конституції.

 

Київ, 27 вересня 2018 року

 

Читали 10002 разів