Посилення енергетичної безпеки України та ЄС

22 листопада 2018 року у Києві відбудеться круглий стіл «Посилення енергетичної безпеки України та ЄС через координацію та спільні дії на основі Угоди про асоціацію», організований Центром глобалістики «Стратегія ХХІ» і Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні. 

У ході заходу будуть обговорені проблемні питання в імплементації Угоди про асоціацію в частині енергетики, Договору про Енергетичне Співтовариство, виклики енергетичній безпеці України та ЄС і шляхи їх подолання, а також перспективи взаємодії між Україною та ЄС у газовому секторі.

Програма круглого столу передбачає роботу по наступних питаннях:    

  • Безпека постачання газу: як її розуміють в Україні та Європейській Комісії?
  •  Чи створює запровадження європейського газового законодавства згідно Договору енергетичного співтовариство та Угоди про асоціацію єдиний правовий простір Україна – ЄС? 
  •  Правові можливості Угоди про асоціацію для поглиблення інфраструктурної інтеграції ринків газу України та ЄС. 
  •  Десятирічні плани ЄС  з розвитку інфраструктури та прогнози постачання газу: чи враховуються  інтереси та інфраструктурні можливості України? 
  • Спеціальний координуючий орган Україна – ЄС з газових питань: потреба і роль.
  •  ГТС України: невизначеність подальшого використання в контексті російських обхідних проектів; вікно можливостей для транзиту газу з Центральної Азії в ЄС. 
  •  Перспектива відкриття пункту передачі газу “Ukraine – RF border”
  •  Плани будівництва інфраструктури імпорту газу в обхід України: чи існує загроза надзвичайної ситуації за визначенням Угоди про асоціацію Україна-ЄС
  • Співпраця операторів транспортних систем (TSO) та ENTSOG з метою покращення транскордонної торгівлі. Досвід "Укртрансгазу"

Очікується, що обговорення відбудеться за участі представників Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, НАК «Нафтогаз», «Укртрансгаз», представництв міжнародних організацій в Україні (зокрема ЄС і НАТО), дипмісій іноземних країн, українських фахівців, які опікуються питаннями енергетики, безпеки та міжнародних відносин, представників ЗМІ. 

Ознайомитися з програмою заходу. 

Місце проведення: Конференц-зала “Кришталева”, готель «Київ» (вул. Грушевського, 26/1, м. Київ). Початок реєстрації о 9:30 22 листопада 2018 року. Тривалість заходу з 10.00 до 12.30. Робочі мови: українська, англійська.

Для участі у заході, будь ласка, до 20 листопада 2018 року заповніть цю анкету за посиланням та дочекайтеся підтвердження від організаторів:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScOgWUik9QsKDPxHaQO3U2MWEoGnpV9AKBFvIbZ2reLK5tKhg/viewform

Читали 10704 разів