Центр глобалістики XXI, Аналітика нафтогазової сфери, Геостратегія, Україна, Centre for Global Studies Strategy XXI

Аналітична записка ENC

Середа, 25 липня 2018 10:56

Аналітична записка підготовлена за результатами дводенної конференції "Нові формати співпраці НАТО та ЄС з Україною", проведеної Радою Європейського Сусідства (ENC) та Центром глобалістики «Стратегія XXI», за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, 30-31 травня 2018 року у Києві

 

Співпраця між ЄС та НАТО є чудовою основою для наближення України, Молдови, Грузії та інших країн до Альянсу та підвищення їх безпеки, - пише Андреас Маразіс для “Euractiv”. 

 

Заява президента США Дональда Трампа, що Німеччина – заручниця Росії, тому що отримує так багато енергоресурсів від РФ, в принципі відповідає істині. Про це у своєму блозі на сайті «Обозреватель» пише експерт з питань енергетики, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

Присвоєнням назв українських міст танковим полкам Збройних сил РФ Кремль розмиває українську ідентичність, а також це є своєрідною демонстрацією прагнення Кремля взяти усю Україну під свій контроль. Таку думку в коментарі кореспонденту Укрінформу висловив директор міжнародних програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Віталій Мартинюк.

У Росії поки немає впевненості в тому, що "Північний потік-2" буде добудований. Про це в інтерв'ю сайту "Сьогодні" розповів президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар.

11-12 липня, у новій брюссельській штаб-квартирі, НАТО проведе черговий саміт. Про його можливі наслідки для України пише у статті для "Європейської правди" Віталій Мартинюк, керівник міжнародних програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Замовчування теми газопроводу «Турецький потік» - велика помилка української дипломатії, зазначив у коментарі «Сегодня» президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар. За його словами, цей газопровід з російськими інвестиціями є політичним проектом, вигідним як Анкарі, так і Росії.

Михайло Гончар, Президент Центру глобаліcтики "Стратегія XXI" в інтерв'ю для Espresо. TV прокоментував результати тристоронніх консультацій з питань транзиту газу, що пройшли в Берліні 17 липня 2018 року і спрогнозував тактику "Газпрому", зокрема мова йшла про штучне затягування часу до наступних президентських виборів в Україні (відбудуться у березні 2019 року) та ризики провокування "Газпромом" нової газової кризи в наступний опалювальний сезон, з метою обґрунтування економічної доцільності будівництва "Північного потоку-2" та дискредитацію України, як ненадійної транзитної ланки. 

 

У питанні отримання Плану дій щодо членства в НАТО Грузія дещо випереджає Україну, тому як тільки офіційний Тбілісі отримає ПДЧ, тоді таку перспективу можна очікувати і Києву. Про це заявив директор міжнародних програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Віталій Мартинюк під час круглого столу у Києві "Чого слід очікувати Україні від Брюссельського саміту НАТО (2018)", повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон «збереження корупції»

Неділя, 15 липня 2018 20:30

Центр глобалістики «Стратегія ХХІ», який очолює Михайло ГОНЧАР — лектор Літньої школи журналістики «Дня»-2018 — опублікував відкритого листа до Ради ЄС, Європейської Комісії, Європейського парламенту, урядів країн-членів ЄС та НАТО, урядів країн-учасниць Договору Енергетичного Співтовариства та програми Східного Партнерства. проти будівництва «Північного потоку-2».

Сторінка 1 із 54