Онлайн круглий стіл «Міжнародні санкції проти рф: додаткові можливості»

 

 

 

10 березня 2023 року на платформі "Укрінформу"  відбувся онлайн круглий стіл «Міжнародні санкції проти рф: додаткові можливості». Організаторами онлайн круглого столу виступили Центр глобалістики «Стратегія XXI» та Інститут Чорноморських Стратегічних Досліджень за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Рік по тому, як росія здійснила широкомасштабне вторгнення в Україну, ЄС погодив черговий 10-й пакет санкцій проти рф, відтак наразі в світовій санкційній політиці спостерігається ситуація, коли  введено декілька великих пакетів санкцій, які починають давати перші результати, обмежують можливості агресора для ведення війни, проте, є недостатніми для того, щоб зупинити рф остаточно. Все ще залишається чимало підприємств, дотичних до проектування, розробки, випробовування та виробництва озброєнь, а також підприємств зі сфери енергетики, щодо яких санкцій не застосовано. 

Під час дискусії були обговорені питання:

  1. Концептуальні погляди на подальший розвиток санкційної політики проти рф;
  2. Проблемні питання санкційної політики, зокрема брак інституційної спроможності для моніторингу за виконанням санкцій;
  3. Перші результати енергетичних санкцій, зокрема вплив ембарго на нафту та нафтопродукти на подальшу можливість рф для ведення війни в Україні, перспективи газового ембарго, необхідність перегляду цінової стелі на нафту та нафтопродукти;
  4. Шляхи на способи обходу санкцій зі сторони рф, країни що допомагають в обході санкцій.
  5. Можливості для розширення санкцій у військовій сфері та сфері енергетики.

Модератор заходу: Іщук Оксана, Виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія XXI»

Спікери заходу:

1. Михайло Гончар, Президент Центру глобалістики «Стратегія XXI»

2. Андрій Клименко,  головний редактор ВlackSeaNews, керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень»

3. Тетяна Гучакова, керівник «Інституту Чорноморських  стратегічних досліджень»

4. Павло Лакійчук, керівник військових програм Центру глобалістики «Стратегія XXI»

5. Сергій Згурець, директор Defense Express

6. Ігор Стукаленко, керівник енергетичних програм Центру глобалістики «Стратегія XXI»

Круглий стіл проводиться в рамках проекту «Міжнародні санкції проти рф: додаткові можливості», який реалізували Центр глобалістики «Стратегія XXI» та Інститут Чорноморських стратегічних досліджень за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в період з 1 жовтня 2022 по 1 березня 2023. Цей матеріал та висловлені під час заходу думки відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» .