Експерти

МИХАЙЛО ГОНЧАР

МИХАЙЛО ГОНЧАР

Президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Сфери дослідницьких інтересів:

Міжнародні енергетичні та безпекові відносини, глобальні енергетичні ринки, енергетична безпека, нафтогазовий сектор, нетрадиційні вуглеводні. Регіони: Центрально-Східна Європа, Південний Кавказ, Чорномор’я, Арктика.

Освіта:

Київський інститут інженерів цивільної авіації (сьогодні Аерокосмічний інститут Національного авіаційного університету)

Біографія:

Понад 31 рік професійного досвіду роботи, включаючи службу в Військово-повітряних силах,  державну службу в системі Ради національної безпеки і оборони України, наукову роботу в Національному інституті стратегічних досліджень, Національному інституті проблем міжнародної безпеки РНБО України. В 2000-х рр. працював в системі нафтогазового комплексу України, займаючи відповідальні посади. Нагороджений Почесною грамотою НАК «Нафтогаз України».

23 роки професійного досвіду в сфері досліджень за тематиками: енергетична безпека, міжнародні енергетичні та безпекові відносини, нафтогазовий сектор, нетрадиційні вуглеводні, реформування енергетичного сектору, глобальні енергетичні ринки. Був експертом української частини міжурядових комісій з економічного співробітництва з Німеччиною, Польщею, Словаччиною, Чехією, Казахстаном, Азербайджаном, Грузією, Туреччиною.

Автор, співавтор та редактор низки книг та публікацій з проблематики енергетики, енергетичної безпеки, міжнародних відносин, що видані в Україні, Польщі, Словаччині, Німеччині, Великій Британії, Туреччині, Нідерландах, Фінляндії тощо. Є учасником низки міжнародних конференцій з енергетичної та безпекової проблематики в Польщі, Словаччині, Німеччині, США.

Проходив стажування в Європейській Комісії та НАТО.

З 2016 року є членом Національного комітету з промислової політики. З 2017 року в. о. головного редактора часопису «Чорноморська безпека». Має статус асоційованого експерта Центру ім. Разумкова та Центру дослідження Росії.

info@geostrategy.org.ua

Ігор Стукаленко

Ігор Стукаленко

Керівник енергетичних програм Центру глобалістики "Стратегія XXI", старший дослідник

Має більш ніж 25 річний досвід роботи в галузі енергетики. Останні 14 років працював в команді НАК “Нафтогаз України” в якості заступника керівника підрозділу з питань транзиту і постачання природного газу та на інших посадах. Сфера діяльності включала підготовку та супровід контрактів, угод, участь в переговорах про умови транзиту та імпорт природного газу.

Розробив альтернативний проект угоди СНД про транзит енергоресурсів трубопровідним транспортом, в якому було враховано міжнародні зобов’язання України, зокрема, згідно з Європейською енергетичною хартію та з умовами Договору про Енергетичне співтовариство. В подальшому представляв цей проект угоди на міжнародних переговорах в якості офіційної позиції Української сторони.

Брав участь у складі делегації України в переговорах щодо Угоди про асоціацію Україна — ЄС (АА).

Сфери дослідницьких інтересів: Міжародні енергетичні та безпекові відносини, українська енергетична інфраструктура в контексті Угоди про асоціацію України з ЄС та Енергетичного співтовариства, ефективне використання української газової інфраструктури, спільна політика України та ЄС щодо безпеки поставок енергоресурсів, вивчення та моніторинг газових і нафтових ринків, розроблення та розрахунок цінових індикаторів. 

Автор/співавтор кількох публікацій та статей з питань розвитку ринків, транспортування та зберігання газу, індексації цін газу, які були опубліковані в українському професійному (B2B) журналі “Нафтова і газова промисловість”/ “Нафтова і газова галузь України”,  журналі “Вісник національної газової спілки”, газеті «Голос України». Брав участь в багатьох міжнародних конференціях, які організовували Нафтогаз України, Argus, Platts, BBSPA, CEER/ENTSOG, Confidence Energy (Київ, Відень, Лондон, Брюсель), де виступав з презентаціями з питань торгівлі і транспортування газу.

info@geostrategy.org.ua

Олена Снігир

Олена Снігир

Асоційований експерт Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Olena Snigyr’s sphere of interest and specialization is European security and Russian foreign policy. 

From 2001 to 2017 she has been working in National Institute for Strategic Studies under the President of Ukraine. Olena directed Foreign Policy Department in NISS in 2008-2011 and Sector of Europe in Foreign Policy Department in 2011-2013.

In 2015-2017 she was a chief consultant in Research Center for Russian Federation Problems in NISS.

In 2018-2019 Olena worked as a leading specialist in Center for International Studies in Hennadiy Udovenko Diplomatic Academy of Ukraine. Her most recent publications include analysis of Russia’s foreign policy specifically it’s interventionism and undisclosed methods of influence, security issues in Europe, the latest developments of Ukrainian foreign policy and perspectives of development of the conflict in the East of Ukraine.

Olena obtained her Ph.D in Political Science in 2004, having completed her doctoral research which examined the development of foreign policy approaches of the Western European countries towards Ukraine in XX century. She got her master degree in International Relations from Institute of International Relations of Taras Shevchenko National University of Kyiv.

Olena took an internship in Center for Policy Studies in Russia (PIR Center, Moscow), National Defence University of Warsaw (SENSE programe),  George C. Marshall European Center for Security Studies (Garmisch-Partenkirchen, Germany), Slovak Foreign Policy Association, Ukrainian School of Political Studies, Clingendael Academy – Netherlands Institute of International Relations.


Андрій Риженко

Андрій Риженко

Асоційований експерт Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Капітан 1 рангу  Риженко Андрій Олексійович (1968)

Закінчив:

з відзнакою Чорноморське вище військово-морське училище (1990, м Севастополь);

 школу офіцерів надводного флоту ВМС США в 1996 році (Coronado NAB, Сан-Дієго, штат Каліфорнія, США);

Штабний курс (2000) Військово-морського коледжу США (Нью-Порт, Род-Айленд, США);

Командний курс (2013) Військово-морського коледжу США (Нью-Порт, Род-Айленд, США).

Отримав ступінь магістру військового управління після закінчення оперативно-тактичного курсу Севастопольського військово-морського інституту ім. Нахімова (заочно, 2001-2004).

Служив на борту 5 різних бойових кораблів 1 рангу Чорноморського флоту (1990-1994) і ВМС України (1994-1997) на посадах до старшого помічника командира корабля.

З 1997 року служив у штабі ВМС України на посадах від офіцера до начальника відділу управління бойової підготовки, начальника управління оборонного планування і науки, заступника начальника штабу ВМС з питань євроатлантичної інтеграції.

У 2006-2010 роках служив в ВГК ОЗС НАТО (м.Монс, Бельгія) в J-7 (управління бойової підготовки) в якості офіцера штабного елемента партнерства.

У 2010-2011 роках обіймав посаду заступника начальника штабу ВМС, у 2012-2020 роках - заступника начальника штабу ВМС з питань євроатлантичної інтеграції.  

У лютому-березні 2020 року служив помічником Міністра оборони України.

Звільнений у запас з лав Збройних Сил України 04 серпня 2020 року.

В 2017 – 2018 був керівником робочої групи міжнародних експертів щодо опрацьовування Стратегії ВМС ЗС України 2035.

Має ряд публікацій в українських ЗМІ щодо реформування оборони і безпеки, адаптації на стандарти НАТО у Збройних Силах України.

Має 1 державну нагороду України (орден “Данили Галицького”), 11 українських військових нагород і одну військову нагороду ЗС США (медаль ВМС США «The Commendation Medal»).

info@geostrategy.org.ua

Олександра Ковальова

Олександра Ковальова

АСОЦІЙОВАНА ЕКСПЕРТКА ЦЕНТРУ ГЛОБАЛІСТИКИ "СТРАТЕГІЯ ХХІ"

Кандидат політичних наук (з 2004 р.), аналітик з міжнародних політичних відносин, експерт з політичних відносин у Західній півкулі, із зовнішньої політики держав Латинської Америки і Карибського басейну.

Освіта:

вища освіта Сімферопольський державний університет ім. М.В.Фрунзе (нині Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського) (1999 р., спеціальність “Географія”),

аспірантура Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, м. Київ (2004 р, Кандидат політичних наук, спеціальність «Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку»). 

Сфера наукових інтересів:

політичні аспекти регіональних відносин у Західній півкулі, зовнішня політика держав Латинської Америки і Карибського басейну, політика США в регіоні; глобальні процеси, міжнародні організації, регіональні інтеграційні об'єднання; інформаційна безпека, протидія дезінформації, гібридна війна. 

 

Є автором 54 опублікованих наукових праць, у тому числі 8 підрозділів у колективних монографіях, а також понад 20 публікацій у періодичних виданнях. Брала участь у підготовці аналітичних довідок для різних державних відомств і установ та міжнародних фундацій. Надавала численні інтерв'ю з різних питань внутрішньої і зовнішньої політики держав Латинської Америки (у тому числі, впродовж 2005 – 2011 рр. співпрацювала з Українською службою радіо ВВС як основний експерт з проблем цього регіону). Впродовж 2004 – 2015 рр. працювала в установах Національної Академії Наук України (на посаді старшого наукового співробітника відділу трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України»). Викладала лекційні курси “Зовнішня політика”, “Політична географія”, “Міжнародні організації” в різних університетах країни (у тому числі, Києво-Могилянській Академії та Національному авіаційному університеті).

Вільно володіє іспанською і англійською мовами.

З 2013 р. є членом Асоціації іспаністів України

 

info@geostrategy.org.ua