Експерти

МИХАЙЛО ГОНЧАР

МИХАЙЛО ГОНЧАР

Президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Сфери дослідницьких інтересів:

Міжнародні енергетичні та безпекові відносини, глобальні енергетичні ринки, енергетична безпека, нафтогазовий сектор, нетрадиційні вуглеводні. Регіони: Центрально-Східна Європа, Південний Кавказ, Чорномор’я, Арктика.

Освіта:

Київський інститут інженерів цивільної авіації (сьогодні Аерокосмічний інститут Національного авіаційного університету)

Біографія:

Понад 31 рік професійного досвіду роботи, включаючи службу в Військово-повітряних силах,  державну службу в системі Ради національної безпеки і оборони України, наукову роботу в Національному інституті стратегічних досліджень, Національному інституті проблем міжнародної безпеки РНБО України. В 2000-х рр. працював в системі нафтогазового комплексу України, займаючи відповідальні посади. Нагороджений Почесною грамотою НАК «Нафтогаз України».

23 роки професійного досвіду в сфері досліджень за тематиками: енергетична безпека, міжнародні енергетичні та безпекові відносини, нафтогазовий сектор, нетрадиційні вуглеводні, реформування енергетичного сектору, глобальні енергетичні ринки. Був експертом української частини міжурядових комісій з економічного співробітництва з Німеччиною, Польщею, Словаччиною, Чехією, Казахстаном, Азербайджаном, Грузією, Туреччиною.

Автор, співавтор та редактор низки книг та публікацій з проблематики енергетики, енергетичної безпеки, міжнародних відносин, що видані в Україні, Польщі, Словаччині, Німеччині, Великій Британії, Туреччині, Нідерландах, Фінляндії тощо. Є учасником низки міжнародних конференцій з енергетичної та безпекової проблематики в Польщі, Словаччині, Німеччині, США.

Проходив стажування в Європейській Комісії та НАТО.

З 2016 року є членом Національного комітету з промислової політики. З 2017 року в. о. головного редактора часопису «Чорноморська безпека». Має статус асоційованого експерта Центру ім. Разумкова та Центру дослідження Росії.

info@geostrategy.org.ua

Ігор Стукаленко

Ігор Стукаленко

Керівник енергетичних програм Центру глобалістики "Стратегія XXI", старший дослідник

Має більш ніж 25 річний досвід роботи в галузі енергетики. Останні 14 років працював в команді НАК “Нафтогаз України” в якості заступника керівника підрозділу з питань транзиту і постачання природного газу та на інших посадах. Сфера діяльності включала підготовку та супровід контрактів, угод, участь в переговорах про умови транзиту та імпорт природного газу.

Розробив альтернативний проект угоди СНД про транзит енергоресурсів трубопровідним транспортом, в якому було враховано міжнародні зобов’язання України, зокрема, згідно з Європейською енергетичною хартію та з умовами Договору про Енергетичне співтовариство. В подальшому представляв цей проект угоди на міжнародних переговорах в якості офіційної позиції Української сторони.

Брав участь у складі делегації України в переговорах щодо Угоди про асоціацію Україна — ЄС (АА).

Сфери дослідницьких інтересів: Міжародні енергетичні та безпекові відносини, українська енергетична інфраструктура в контексті Угоди про асоціацію України з ЄС та Енергетичного співтовариства, ефективне використання української газової інфраструктури, спільна політика України та ЄС щодо безпеки поставок енергоресурсів, вивчення та моніторинг газових і нафтових ринків, розроблення та розрахунок цінових індикаторів. 

Автор/співавтор кількох публікацій та статей з питань розвитку ринків, транспортування та зберігання газу, індексації цін газу, які були опубліковані в українському професійному (B2B) журналі “Нафтова і газова промисловість”/ “Нафтова і газова галузь України”,  журналі “Вісник національної газової спілки”, газеті «Голос України». Брав участь в багатьох міжнародних конференціях, які організовували Нафтогаз України, Argus, Platts, BBSPA, CEER/ENTSOG, Confidence Energy (Київ, Відень, Лондон, Брюсель), де виступав з презентаціями з питань торгівлі і транспортування газу.

info@geostrategy.org.ua

Сергій Лесняк

Сергій Лесняк

Керівник Бюро Східної Азії Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Сфери зацікавлень: військові стратегії, воєнна стратегія Китаю, економіка та культури Далекосхідного регіону.

Освіта: Закінчив гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю “історія філософії” (ступінь магістра) та EMBA CEIBS (CEIBS –Chinese European International Business School, Шанхай, Китай). Прослухав курси в MIT Sloan Business School, Harvard Law School, Harvard Business School, IMD. 

Робота:
Викладає міжнародний бізнес, стратегію у Львівській Бізнес-школі ( з наголосом на бізнес в країнах Далекого Сходу та стратегію в країнах Азії). Працює над курсом із стратегії для військових. Викладач магістерських програм та програм управлінського розвитку Львівської бізнес-школи. 17 років працював у КНР. Уперше переклав книгу «Мистецтво війни» Сунь-дзи з давньокитайської на українську мову. 

Володіння мовами: 
англійська, російська, китайська, базовий рівень японської

Є автором численних публікацій на ділову тематику та з історії і політики Китаю

Info@geostrategy.org.ua

Сергій Дяченко

Сергій Дяченко

Асоційований експерт Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Сфера дослідницьких інтересів: Об'єднана енергетична система України, ринок електроенергії України та рф.

Освіта:

1991 – захистив дисертацію на здобуття ступеню кандидата технічних наук. 1997-1998 – закінчив Академію державного управління при Президентові України за фахом магістр державного Управління.

Робота: понад 25 років роботи в інформаційно-аналітичних департаментах міністерств на відомств державного апарату. Обіймав посади завідувача відділу економічної безпеки Комітету з питань розвідки, помічника першого заступника Секретаря РНБОУ, завідуюча відділом стратегічних проектів Управління стратегічних ініціатив АПУ/Секретаріату Президента України, заступника директора департаменту НАК “Нафтогаз України». Провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова. З 2013-т.ч. – Голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів
 

info@geostrategy.org.ua

Олена Снігир

Олена Снігир

Асоційований експерт Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Сфера інтересів та спеціалізації Олени Снігир – європейська безпека та зовнішня політика Росії.

З 2001 по 2017 рік працювала в Національному інституті стратегічних досліджень при Президентові України. У 2008-2011 рр. Олена керувала відділом зовнішньої політики в НІСД, а в 2011-2013 рр. – сектором Європи у відділі зовнішньої політики.

У 2015-2017 роках була головним консультантом Науково-дослідного центру проблем Російської Федерації НІСД.

У 2018-2019 роках Олена працювала провідним спеціалістом Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка. Серед її останніх публікацій – аналіз зовнішньої політики Росії, зокрема інтервенціонізму та нерозкритих методів впливу, проблем безпеки в Європі, останніх подій української зовнішньої політики та перспектив розвитку конфлікту на сході України.

Олена здобула ступінь кандидата політичних наук у 2004 році. Дисертація присвячена розвитку зовнішньополітичних підходів західноєвропейських країн до України у ХХ столітті. Отримала ступінь магістра міжнародних відносин в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Олена проходила стажування в Центрі політичних досліджень Росії (ПІР-Центр, Москва), Національному університеті оборони Варшави (програма SENSE), Європейському центрі досліджень безпеки імені Джорджа Маршалла (Гарміш-Партенкірхен, Німеччина), Словацькій асоціації зовнішньої політики, Українська школа політичних студій, Академія Клінгендала – Нідерландський інститут міжнародних відносин.

info@geostrategy.org.ua

Андрій Риженко

Андрій Риженко

Асоційований експерт Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Капітан 1 рангу  

Закінчив:

з відзнакою Чорноморське вище військово-морське училище (1990, м Севастополь);

школу офіцерів надводного флоту ВМС США в 1996 році (Coronado NAB, Сан-Дієго, штат Каліфорнія, США);

Штабний курс (2000) Військово-морського коледжу США (Нью-Порт, Род-Айленд, США);

Командний курс (2013) Військово-морського коледжу США (Нью-Порт, Род-Айленд, США).

Отримав ступінь магістру військового управління після закінчення оперативно-тактичного курсу Севастопольського військово-морського інституту ім. Нахімова (заочно, 2001-2004).

Робота:

Служив на борту 5 різних бойових кораблів 1 рангу Чорноморського флоту (1990-1994) і ВМС України (1994-1997) на посадах до старшого помічника командира корабля.

З 1997 року служив у штабі ВМС України на посадах від офіцера до начальника відділу управління бойової підготовки, начальника управління оборонного планування і науки, заступника начальника штабу ВМС з питань євроатлантичної інтеграції.

У 2006-2010 роках служив в ВГК ОЗС НАТО (м.Монс, Бельгія) в J-7 (управління бойової підготовки) в якості офіцера штабного елемента партнерства.

У 2010-2011 роках обіймав посаду заступника начальника штабу ВМС, у 2012-2020 роках - заступника начальника штабу ВМС з питань євроатлантичної інтеграції.  

У лютому-березні 2020 року служив помічником Міністра оборони України.

Звільнений у запас з лав Збройних Сил України 04 серпня 2020 року.

В 2017 – 2018 був керівником робочої групи міжнародних експертів щодо опрацьовування Стратегії ВМС ЗС України 2035.

Публікації: Має ряд публікацій в українських ЗМІ щодо реформування оборони і безпеки, адаптації на стандарти НАТО у Збройних Силах України.

Нагороди: Має 1 державну нагороду України (орден “Данили Галицького”), 11 українських військових нагород і одну військову нагороду ЗС США (медаль ВМС США «The Commendation Medal»).

info@geostrategy.org.ua

Олександра Ковальова

Олександра Ковальова

АСОЦІЙОВАНА ЕКСПЕРТКА ЦЕНТРУ ГЛОБАЛІСТИКИ "СТРАТЕГІЯ ХХІ"

Кандидат політичних наук (з 2004 р.), аналітик з міжнародних політичних відносин, експерт з політичних відносин у Західній півкулі, із зовнішньої політики держав Латинської Америки і Карибського басейну.

Освіта:

вища освіта Сімферопольський державний університет ім. М.В.Фрунзе (нині Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського) (1999 р., спеціальність “Географія”),

аспірантура Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, м. Київ (2004 р, Кандидат політичних наук, спеціальність «Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку»). 

Сфера наукових інтересів:

політичні аспекти регіональних відносин у Західній півкулі, зовнішня політика держав Латинської Америки і Карибського басейну, політика США в регіоні; глобальні процеси, міжнародні організації, регіональні інтеграційні об'єднання; інформаційна безпека, протидія дезінформації, гібридна війна. 

 

Є автором 54 опублікованих наукових праць, у тому числі 8 підрозділів у колективних монографіях, а також понад 20 публікацій у періодичних виданнях. Брала участь у підготовці аналітичних довідок для різних державних відомств і установ та міжнародних фундацій. Надавала численні інтерв'ю з різних питань внутрішньої і зовнішньої політики держав Латинської Америки (у тому числі, впродовж 2005 – 2011 рр. співпрацювала з Українською службою радіо ВВС як основний експерт з проблем цього регіону). Впродовж 2004 – 2015 рр. працювала в установах Національної Академії Наук України (на посаді старшого наукового співробітника відділу трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України»). Викладала лекційні курси “Зовнішня політика”, “Політична географія”, “Міжнародні організації” в різних університетах країни (у тому числі, Києво-Могилянській Академії та Національному авіаційному університеті).

Вільно володіє іспанською і англійською мовами.

З 2013 р. є членом Асоціації іспаністів України

 

info@geostrategy.org.ua