МИХАЙЛО ГОНЧАР

МИХАЙЛО ГОНЧАР

Президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Сфери дослідницьких інтересів:

Міжнародні енергетичні та безпекові відносини, глобальні енергетичні ринки, енергетична безпека, нафтогазовий сектор, нетрадиційні вуглеводні. Регіони: Центрально-Східна Європа, Південний Кавказ, Чорномор’я, Арктика.

Освіта:

Київський інститут інженерів цивільної авіації (сьогодні Аерокосмічний інститут Національного авіаційного університету)

Біографія:

Понад 31 рік професійного досвіду роботи, включаючи службу в Військово-повітряних силах,  державну службу в системі Ради національної безпеки і оборони України, наукову роботу в Національному інституті стратегічних досліджень, Національному інституті проблем міжнародної безпеки РНБО України. В 2000-х рр. працював в системі нафтогазового комплексу України, займаючи відповідальні посади. Нагороджений Почесною грамотою НАК «Нафтогаз України».

23 роки професійного досвіду в сфері досліджень за тематиками: енергетична безпека, міжнародні енергетичні та безпекові відносини, нафтогазовий сектор, нетрадиційні вуглеводні, реформування енергетичного сектору, глобальні енергетичні ринки. Був експертом української частини міжурядових комісій з економічного співробітництва з Німеччиною, Польщею, Словаччиною, Чехією, Казахстаном, Азербайджаном, Грузією, Туреччиною.

Автор, співавтор та редактор низки книг та публікацій з проблематики енергетики, енергетичної безпеки, міжнародних відносин, що видані в Україні, Польщі, Словаччині, Німеччині, Великій Британії, Туреччині, Нідерландах, Фінляндії тощо. Є учасником низки міжнародних конференцій з енергетичної та безпекової проблематики в Польщі, Словаччині, Німеччині, США.

Проходив стажування в Європейській Комісії та НАТО.

З 2016 року є членом Національного комітету з промислової політики. З 2017 року в. о. головного редактора часопису «Чорноморська безпека». Має статус асоційованого експерта Центру ім. Разумкова та Центру дослідження Росії.

info@geostrategy.org.ua