Міжнародний круглий стіл онлайн: "Виклики і загрози Чорноморському регіону. Чи можливі нові загострення?"

Міжнародний круглий стіл онлайн: "Виклики і загрози Чорноморському регіону. Чи можливі нові загострення?"

31 липня з 14:30 до 16:30 відбудеться міжнародний онлайн-круглий стіл на тему:  «Виклики і загрози Чорноморському регіону». 

Організатор: Центр глобалістики «Стратегія ХХІ», за підтримки Чорноморського Трастового Фонду.

Учасники: Михайло Гончар -  президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»; Віталій Мартинюк -  виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»; Михайло Самусь -  заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння; Борис Бабін - головний науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України; Юрій Федоров -  російський військово-політичний експерт; Андрій Клименко -  головний редактор BlackSeaNews, координатор Морської експертної платформи; Гела Васадзе -  ведучий програми «Велика гра» (Грузія).

Коротко.  Під час заходу представники Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» представлять підсумкову аналітичну записку щодо стану чорноморської безпеки, підготоволену за результатами річного моніторингу ситуації у Чорноморському регіоні в рамках проєкту «Сприяння безпеці у Чорноморському регіоні шляхом більшої залученості неурядових гравців», який реалізує Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» за підтримки Чорноморського Трастового Фонду, проєкту Німецького фонду Маршалла США.

Як повідомляють організатори, Чорноморський регіон залишається у фокусі уваги міжнародної спільноти з огляду на існуючі, нові та потенційні загрози його безпеці. Військово-політична напруга в Азовському, Чорному та Середземному морях наростає. Генератором напруги виступає Росія, яка усе більш відверто демонструє своє військове домінування в Азово-Чорноморському басейні. Раптові приведення в бойову готовність та військові навчання російських військ, посилення системи ППО, візит В. Путіна в Крим, підготовка до стратегічних військових навчань «Кавказ 2020» і демонстрація агресивної риторики у зовнішній політиці Кремля вказують, що керівництво РФ не змінюватиме свого мілітаристського курсу.

Багатосторонні навчання «Сі бриз 2020», які з 20 по 26 липня йшли в акваторії Чорного моря, не залишились поза увагою Росії. Російська сторона, вже традиційно, вдалась до відвертих провокацій, зневажаючи не тільки країн-учасниць навчань, але й норми міжнародного права. У Кремля сформувалось нестримне бажання побряцати зброєю на фоні численних провалів всередині країни. Чорноморський регіон є найбільш вразливим для ескалації напруги, а Україна перебуває на вістрі потенційного удару.

Питання до обговорення:

Які реальні наміри Росії у військовому вимірі?

Чи може демонстрація військової сили РФ перерости у відкриті військові дії проти України?

До яких провокацій може вдатися російська сторона?

Які наслідки має російська агресія для захисту прав людини в окупованому Криму?

Чи можна перемогти Росію у правовому вимірі?

Які енергетичні виклики і загрози в Чорномор’ї?

Як бачать ситуацію у Чорномор’ї з Кавказу і Балкан?

 

Питання до спікерів можна поставити на Facebook сторінці //www.facebook.com/CGSS21/, або ж надіслати заздалегідь координатору заходу - Віталію Мартинюку: e-mail: info@geostrategy.org.ua, тел.: (095) 085-9241.

 

Для перегляду дискусії у форматі Zoom, де буде забезпечений синхронний переклад українська-англійська мови, до 12:00 30 липня 2020 року заповніть онлайн форму за посиланням: //docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeqOldghbgwMqyzZ8dSHjL0y3NnOYcU37EpfrgYv5vPLvo_Hw/viewform

 

Круглий стіл відбудеться онлайн через сервіс відеозв’язку ZOOM. Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: //www.youtube.com/user/UkrinformTV