Ігор Стукаленко

Ігор Стукаленко

Керівник енергетичних програм Центру глобалістики "Стратегія XXI", старший дослідник

Має більш ніж 25 річний досвід роботи в галузі енергетики. Останні 14 років працював в команді НАК “Нафтогаз України” в якості заступника керівника підрозділу з питань транзиту і постачання природного газу та на інших посадах. Сфера діяльності включала підготовку та супровід контрактів, угод, участь в переговорах про умови транзиту та імпорт природного газу.

Розробив альтернативний проект угоди СНД про транзит енергоресурсів трубопровідним транспортом, в якому було враховано міжнародні зобов’язання України, зокрема, згідно з Європейською енергетичною хартію та з умовами Договору про Енергетичне співтовариство. В подальшому представляв цей проект угоди на міжнародних переговорах в якості офіційної позиції Української сторони.

Брав участь у складі делегації України в переговорах щодо Угоди про асоціацію Україна — ЄС (АА).

Сфери дослідницьких інтересів: Міжародні енергетичні та безпекові відносини, українська енергетична інфраструктура в контексті Угоди про асоціацію України з ЄС та Енергетичного співтовариства, ефективне використання української газової інфраструктури, спільна політика України та ЄС щодо безпеки поставок енергоресурсів, вивчення та моніторинг газових і нафтових ринків, розроблення та розрахунок цінових індикаторів. 

Автор/співавтор кількох публікацій та статей з питань розвитку ринків, транспортування та зберігання газу, індексації цін газу, які були опубліковані в українському професійному (B2B) журналі “Нафтова і газова промисловість”/ “Нафтова і газова галузь України”,  журналі “Вісник національної газової спілки”, газеті «Голос України». Брав участь в багатьох міжнародних конференціях, які організовували Нафтогаз України, Argus, Platts, BBSPA, CEER/ENTSOG, Confidence Energy (Київ, Відень, Лондон, Брюсель), де виступав з презентаціями з питань торгівлі і транспортування газу.

info@geostrategy.org.ua