Енергетична безпека та стратегічне спілкування

Проект «Енергетична безпека та ефективна стратегічна комунікація неурядових та урядових акторів: V4 + Україна» був реалізований у період лютий 2018 р. - червень 2019 р. Фондом Казимира Пуласького в рамках програми організацій «Економіка та енергетика». Проект був реалізований з п'ятьма партнерами: Дослідним центром Словацької асоціації зовнішньої політики (Словаччина), Центром глобалістики «Стратегія XXI» (Україна), KNO Česko, spol. s r.o. (Чехія) та Центром точного політичного аналізу (Угорщина). Проект фі

Метою проекту було сприяння створенню «мостів комунікації» між неурядовими та урядовими суб'єктами у країнах Вишеградської групи та Україні, а також зміцненню спроможності взаємодіяти між зацікавленими сторонами у випадку енергетичної кризи. Проведені дослідження та дискусії допомогли визначити прогалини та «добрі практики» у комунікації між вищезазначеними акторами, а згодом визначити рішення та розробити рекомендації щодо цих викликів.

Найважливішими результатами проекту були:

  • 20 глибоких інтерв'ю, проведених серед державних, ділових та громадських суб'єктів у Польщі, Словаччині, Чехії, Угорщині, Україні, з метою надання допомоги визначити нестачу стратегічних комунікацій у всіх 5 країнах.
  • Круглий стіл «Діалог між неурядовими та урядовими учасниками енергетичної безпеки» (Варшава, 25 квітня 2018 р.)

  • Круглий стіл «Управління енергетичними кризами: особи, які приймають рішення, та громадянське суспільство» (Братислава, 24 травня 2018 р.)
  • Круглий стіл «Стратегія комунікації в енергетичній кризі» (Київ, 2 липня 2018 р.)
  • Моделювання енергетичної кризи (Варшава, 16-17 січня 2019 р.)
  • Біла книга про стратегічні комунікації між зацікавленими сторонами в енергетичному секторі в Чехії, Польщі, Словаччині та Україні.

Кожна з партнерських організацій підготувала розділ Білої книги, щоб узагальнити результати обговорень та представити загальний огляд стратегічної комунікаційної ситуації в енергетичному секторі кожної країни. Найголовніше, в документах були представлені рекомендації щодо подальшого розвитку більш ефективної та розширеної стратегічної комунікації між приватною, державною адміністрацією та неурядовими організаціями в енергетичному секторі Чехії, Польщі, Словаччини та України.

 

 Розділи Білої книги доступні для завантаження нижче:

Strategic Communication in Energy Sector in Slovakia

Strategic Communication in Energy Sector in Ukraine

Strategic Communication in Energy Sector in Czech Republic

Strategic Communication in Energy Sector in Poland

 

 

 



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів