Висновки проекту ENABLE.EU щодо поведінки просьюмерів представлені у Києві

Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» взяв участь у четвертому всеукраїнському ЕКОФОРУМІ-2019 під назвою «ЕКОБІЗНЕС в Україні – 2019», проведеному Національним освітнім центром і «ЕКОБІЗНЕС» 22 квітня 2019 року у Києві, Україна.

Віталій Мартинюк, виконуючий обов'язки виконавчого директора та керівник міжнародних програм Центру «Стратегія ХХІ», презентував проект ENABLE.EU і звернув увагу на фактори, які вплинули на рішення домогосподарств встановити сонячні батареї на свої будинки. В Україні найважливішим фактором є дохід від виробництва електроенергії завдяки «зеленому тарифу», а от екологічні фактори займають 5–7 позиції, в залежності від регіону. У відповідь на це, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук заявив, що український парламент схвалив нові податки на викиди CO2 (які збільшилися в 24 рази), що стимулюватиме екологічні фактори у виробництві електроенергії.

Юрій Шафаренко, директор департаменту відновлювальних джерел енергії Держенергоефективності, зазначив, що загальна потужність українських електростанцій на відновлюваних джерелах енергії склала 3136 МВт на початок 2019 року. Це демонструє здатність України досягти мети - 11% від загального обсягу виробництва електроенергії до 2020 року. Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів