Прес-анонс: Україна і Східне партнерство після 2020 року

Прес-анонс: Україна і Східне партнерство після 2020 року

21 липня 2020 року у Києві відбудеться міжнародна дискусія «Україна і Східне партнерство після 2020 року». Захід співорганізовують Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» і Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Європейський Союз вписав Україну у формат ініціативи Східного партнерства для багатостороннього співробітництва. Водночас, існує двосторонній вимір відносин України з ЄС, який базується на Угоді про асоціацію. У 2020 році завершується дія «20 ключових досягнень Східного партнерства до 2020 року», які визначали конкретні цілі і завдання функціонування цієї ініціативи ЄС.

Робота над майбутнім баченням Східного партнерства після 2020 року розпочалась заздалегідь. Місяць тому, 18 червня 2020 року, був проведений онлайн саміт СхП, а Головування Німеччини в Раді ЄС у ІІ половині 2020 року має стати етапом остаточного завершення підготовки бачення Євросоюзом подальшого розвитку цієї ініціативи. Його планується оголосити на «справжньому» саміті Східного партнерства у березні 2021 року. Хоча Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн вже оголосила п’ять пріоритетів СхП, але важливо, щоб в рамках їхньої деталізації були максимально враховані інтереси України.

Під час дискусії будуть обговорені перспективи європейської інтеграції України у контексті нового бачення подальшого розвитку Східного партнерства після 2020 року та його підготовки у період Головування Німеччини в Раді ЄС. З цією метою будуть висловлені бачення від Міністерства закордонних справ України і Представництва ЄС в Україні, а експерти від України і Німеччини подискутують на такі питання:

1) Концептуальні погляди на подальший розвиток Східного партнерства.

2) Економіка партнерства – практичне наповнення взаємовигідного співробітництва.

3) Енергетика у контексті Східного партнерства.

Спікерами дискусії стануть:

Василь Боднар, Заступник Міністра закордонних справ України,

Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України (2014-2019),

Вільфрид Їльґе, асоційований експерт Німецької рада з питань зовнішніх відносин, Берлін,

Олівер Морвінскі, політичний радник з європейської конкурентності, Фонд Конрада Аденауера, Берлін,

Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Київ,

Д-р Бернд Вебер, Економічна рада ХДС, Берлін (tbc),

Ігор Стукаленко, керівник енергетичних програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», Київ,

Ірина Сушко, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів», Київ.

Дискусія триватиме з 11.00 до 13.00 21 липня і буде транслюватись на сайті Укрінформу //www.ukrinform.ua/ та YouTube каналі //www.youtube.com/user/UkrinformTV. Питання до спікерів можна поставити на Facebook сторінці //www.facebook.com/CGSS21/, або ж надіслати заздалегідь координатору заходу - Віталію Мартинюку: e-mail: info@geostrategy.org.ua, (095) 085-9241.

Для перегляду дискусії у форматі Zoom, де буде забезпечений синхронний переклад українська-англійська мови, до 12:00 20 липня 2020 року заповніть онлайн форму за посиланням (//docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfQ1PjxPKtuad49t-DDYrFTefSSb-3LmhadHL0zFaGB978KNw/viewform) та отримайте лінк на вхід у Zoom-конференцію.