ЦЕНТРАЛЬНА АЗІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ (+УКРАЇНА): ПЕРСПЕКТИВИ І ВИКЛИКИ

Не маючи виходу до Світового океану, затиснута в континентальному просторі між Каспієм на заході та Китаєм на сході, Росією на півночі та Іраном і Афганістаном на півдні, центральноазійська п’ятірка (Казахстан, Туркменістан, Узбекистан, Киргизстан, Таджикистан) усе ще інерційно перебуває в полі впливу Росії, ослабленій війною проти України. Водночас, регіон має зростаючу стратегічну значимість для інтересів глобальних гравців – ЄС та Китаю.

Центр глобалістики "Стратегія XXI" представляє вашій увазі аналітичну записку "ЦЕНТРАЛЬНА АЗІЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ (+УКРАЇНА): ПЕРСПЕКТИВИ І ВИКЛИКИ", яка стала п'ятою у серії аналітичних записок, що розробляються в рамках проєкту «Посилення аналітичних спроможностей прийняття рішень у сфері зовнішньої політики за допомогою громадянського суспільства», що реалізується Центром міжнародної безпеки за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у 2022-2023 рр. 

Аналітична записка була вперше опублікована на аналітичній платформі Проєкту. 

Авторська група: Михайло Гончар, Оксана Іщук, Сергій Лесняк

ЄС має значні інтереси в Центральній Азії, враховуючи як її стратегічну роль в якості сполучної ланки між Європою та Азією, так і величезні мінеральні та енергетичні ресурси. Ресурси ЦА, по суті, мають найважливіше значення для ЄС. Хоча ринковий потенціал регіону з 70 мільйонами населення не є таким вже значущим на тлі Китаю чи Індії, однак, населення країн динамічно зростає. Разом з цим зростають і міграційні виклики для ЄС, зокрема, в контексті наслідків агресивної політики Росії щодо сусідів, становища в Афганістані та Ірані. 

Для завантаження публікації натисніть книпку нижче. 


 



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів