Пост-кримська реальність - агресія Росії проти всієї Європи

Після окупації та анексії Кримського півострова й вторгнення на Донбас Росія вийшла на новий рівень гібридної агресії, об’єктом якої є не тільки Україна. У зоні особливої небезпеки опинилися нові незалежні країни, що виникли після розпаду СРСР, адже Росія продовжує вважати їх сферою свого впливу. Передусім ідеться про Білорусь і Молдову. Це обумовлює зростання політичного, економічного, енергетичного та інформаційного тиску на ці держави.

Водночас у зоні потенційної небезпеки залишаються й інші східноєвропейські країни, які за часів «холодної війни» входили до «соціалістичного табору», і щодо яких Росія може активізувати свої зусилля на фоні провалу проекту «Новороссия» в Україні. Саме тому з’ясування нових напрямків та форм гібридної війни Росії у Східній та Південно-Східній Європі після анексії Криму та інциденту на Азові є актуальною темою для сучасного політологічного дискурсу.

Згадана тематика була обговорена під час міжнародної конференції «Путінські війни у Східній Європі: пост-кримська реальність», проведеної 19 березня 2019 року у Києві Центром глобалістики «Стратегія ХХІ» і Таврійським національним університетом імені В.І. Вернадського, у партнерстві та за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

За результатами заходу була підготовлена підсумкова аналітична записка. 

 



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів