Успішний досвід боротьби європейських компаній з "Газпромом" може бути доповнено новими сторінками

Німецька E.ON SE планує шукати на західноєвропейських спотових ринках газу альтернативу російському паливу.Німецький енергетичний концерн E.ON SE має намір переглянути газові домовленості з російським "Газпромом". Про це в коментарі для DT.UA повідомили в Центрі глобалістики "Стратегія ХХІ".

Аналітики центру зазначили, що за повідомленнями німецьких видань Wirtschaftswoche та Manager Magazine Online, нещодавно переформований німецький енергетичний концерн E.ON SE планує в поточному році розірвати деякі з довгострокових контрактів на постачання російського газу (діючі контракти "Газпрому" з E.On мають термін дії до 2020, до 2035 і 2036 рр., річний обсяг постачань - близько 20 млрд кубометрів).

"Натомість планується розширити діяльність на західноєвропейських спотових ринках газу. Компанія вказує на те, що російський газ є надто дорогим, а керівництво "Газпрому" - складними торговими партнерами", - відзначили у прес-службі Центру глобалістики.

"Хоча відразу з'явилося кілька повідомлень про те, що ніяких контрактів компанія не має наміру розривати, справа виглядає так, що оновлена E.ON SE серйозно вирішила зайнятися своїм збитковим газовим бізнесом. Стратегія його оновлення буде полягати у постачаннях із різних джерел, включаючи Росію, які б гарантували конкурентоспроможність газового бізнесу компанії. У 2012 році компанія досягла завдяки судовим позовам знижки на газ і ретроспективної компенсації переплат, починаючи з 2010 року", - йдеться у повідомленні Центру.

Проте, відзначили аналітики, тепер це не вважається достатнім для забезпечення її конкурентної переваги на ринку.

"Через неофіційно оприлюднену інформацію була продемонстрована готовність продовжити відстоювання своїх позицій, у тому числі і через розірвання контрактів. Такий радикальний крок не залишиться без послідовників і можна очікувати повторення хвилі торішніх судових позовів і перемог у питанні перегляду діючих контрактів на постачання російського газу іншим європейським споживачам. Успішний минулорічний досвід боротьби європейських компаній з російським монополістом у суді може бути доповнено новими сторінками", - зазначили експерти.Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів