Як протидіяти російському нео-імперіалізму у Південно-Східній Європі

Російський імперіалізм не з’явився у 2014 році, а існує вже близько трьох століть. За період президентства В. Путіна він суттєво активізувався, почав використовувати інструменти агресії гібридного типу і набув форми неоімперіалізму.

 

Країни Південно-Східної Європи опинилися на передовому рубежі протидії російській гібридній агресії, перелік інструментів якої однаковий, але для кожної країни вони підбираються диференційовано, щоб досягти мети – встановлення Росією контролю над усіма країнами регіону і через них впливати на решту Європи.

Головними шляхами протидії російському неоімперіалізму є проведення внутрішніх перетворень, перш за все – реформ і боротьба з корупцією, щоб зменшити кількість вразливостей, якими користується або може скористатися РФ, а також консолідація зусиль усіх країн регіону і Європи в цілому.

Про це та інше більш детально читайте в аналітичній записці, підготовленій за результатами міжнародної конференції «Російський неоімперіалізм: витоки, генезис і наслідки для країн Південно-Східної Європи», проведеної Центром глобалістики “Стратегія ХХІ” за сприяння Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні 18 червня 2018 року в Одесі (Україна).

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів