«Енергетика в геополітичному контексті: Український вимір»

В Будапешті пройшла конференція «Енергетика в геополітичному контексті: Український вимір» в рамках міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму»28 березня 2018 року в приміщенні Державного самоврядування українців Угорщини відбулася третя конференція в рамках ініційованої Президентом України міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму», яка була присвячена енергетичній проблематиці.

Захід «Енергетика в геополітичному контексті: Український вимір» був організований Посольством України в Угорщині, Державним самоврядуванням українців Угорщини, Українсько-угорським бізнес-клубом «Транс-Карпатія» у взаємодії з Представництвом НАК «Нафтогаз України» в Східній Європі.

 

На конференції виступили Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп, Голова Державного самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко, Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, Голова правління Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова.

 

Звертаючись до учасників заходу, Посол, зокрема, підкреслила, що енергетика використовується Росією в агресії проти України та в гібридній війні проти нашої держави і всього світу. Саме тому, коли хтось намагається представити будівництво газопроводів в обхід України як суто економічні проекти, маємо пам’ятати, що для Москви енергетика – це політична зброя, яка й надалі буде застосовуватися.

 

В рамках конференції увага була також приділена ситуації довкола власності «Чорноморнафтогазу» в окупованому Росією Криму та заходам, що вживаються для її повернення в рамках загальної роботи з деокупації українського півострова, розвитку подій довкола відмови Газпрому виконувати рішення Стокгольмського арбітражного суду, що підтверджує ненадійність Росія як партнера. Предметом обговорення стали і позитивні результати реформ в Україні.

 

Джерело: Ukrainian Embassy Budapest

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів