Крим у фокусі

В рамках ініціативи "Фокус на Україну" в Посольстві США в Будапешті, у співробітництві з Посольствами України, Канади та Великої Британії, 22 червня, відбувся захід з питань Криму та прав людини.

Захід, участь у якому взяли керівники і представники дипломатичних місій в Угорщині, відкрив заступник голови місії США Ерік Ватнік. Заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова; Голова Місії США при ОБСЄ Кейт Бірнс; Голова Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко й експерт українського Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Віталій Мартинюк у своїх доповідях висвітлили проблематику Криму та порушення прав людини на півострові. Усі учасники підкреслювали грубе неправомірне поводження Росії з кримськими татарами, породження Росією культури страху, придушення інакомислення, мовчання журналістів та утримання ізоляції Кримського півострова. Віталій Мартинюк звернув увагу на задовго підготовлені плани Москви із захоплення Криму, повернення України в сферу свого впливу, мілітаризації півострова та проблем бранців Кремля, а також представив оновлений журнал «Чорноморської безпеки» і «Відкритий лист посадовцям ЄС і НАТО». Він представив окремі напрацювання та висновки, зроблені в рамках проекту "Сприяння розбудові можливостей України гарантувати безпеку суспільства в умовах гібридних загроз", який реалізується за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках  грантового компоненту проекту «Громадська синергія».

Виступаючі були одностайні в підтримці санкцій проти Росії та вимагали постійних міжнародних спостерігачів у Криму. Після виступів учасники переглянули потужний документальний фільм "Крим. Спротив". Посол України в Угорщині Любов Непоп виголосила заключні зауваження, порівнявши Крим з викраденим кораблем, на якому в якості заручників перебувають два мільйони українців. Вона підкреслила важливість об'єднаного фронту проти Росії та закликала учасників не забувати про Крим. #FocusOnUkraineАналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів