Презентація аналітичних напрацювань по гібридним загрозам в Одесі

23 квітня 2018 року в Одесі Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар і керівник безпекових програм Павло Лакійчук, експерти проекту «Сприяння розбудові можливостей України гарантувати безпеку суспільства в умовах гібридних загроз», презентували аналітичний документ «Гібридні загрози Україні і суспільна безпека. Досвід ЄС і Східного партнерства», підготовлений за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія», та аналітичну публіка

Презентація відбулась під час проведення стратегічного семінару «Морська стратегія 2035» («Navy Strategy 2035»), 23-26 квітня 2018 року в м.Одеса, за участю командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірала Ігора Воронченка, Постійного Представника Президента України в АРК Бориса Бабіна, командування ВМС України, представників органів державної влади, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та науково-дослідних організацій, а також фахівців з Великої Британії, Норвегії, Польщі, Сполучених Штатів Америки, Туреччини та Швеції.  

Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» представив проектні напрацювання з метою їх врахування у процесі підготовки Стратегії розвитку Військово-Морських Сил ЗС України до 2035 року, інших національних стратегічних документів з питань безпеки та протидії гібридним загрозам. Акцент був зроблений на енергетичну, економічну, військову, інформаційну та кібер сфери, а також стратегічні комунікації у системі безпеки держави. 

P4230880

Михайло Гончар під час презентації та своєї доповіді звернув увагу на актуальні гібридні загрози Україні та іншим чорноморським державам, особливості та небезпеки ведення гібридної війни Російською Федерацією, виклики від реалізації Росією енергетичних проектів у Чорноморському регіоні, необхідність об’єднання зусиль країн Східного партнерства, країн-членів ЄС і НАТО для протистояння гібридним загрозам і підвищення рівня безпеки в регіоні. 

 

Аналітичний документ «Гібридні загрози Україні і суспільна безпека. Досвід ЄС і Східного партнерства» був підготовлений в рамках проекту «Сприяння розбудові можливостей України гарантувати безпеку суспільства в умовах гібридних загроз» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія», під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Його зміст є виключною відповідальністю Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів