Участь в ХХVII Економічному форумі у Криниці-Здруй, Польща

Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар 5-7 вересня 2017 р. взяв участь у ХХVII міжнародному економічному форумі у польській Криниці. Глобальна стратегія ЄС, прийнята у 2016 році, чітко констатує, що «тероризм, гібридні загрози, економічна нестабільність, зміна клімату і ненадійність енергетичних поставок представляють сьогодні небезпеку для наших громадян і регіону». Енергетичний вимір безпеки став надзвичайно важливим і перебував в полі уваги Форуму.

Цьогорічний захід відзначився запровадженням новації. Окрім традиційних дискусійних панелей, мав місце формат стратегічної гри, що була ініційована  організаторами в рамках енергетичних панелей Форуму. Тема гри – «Європейсько-норвезьке співробітництво в царині енергетичної безпеки». Експертами з 7 країн Європи були проаналізовані різні потенційно можливі енергетичні сценарії на континенті в період 2022-2025 р.р., зокрема, наслідки самодеструкції Росії з перериванням експортних потоків енергоресурсів з її території та впливами на різні регіони та країни Європи.

Подібне сценарне моделювання є індикатором того, що у Європі дедалі більше замислюються над сутністю Росії, її еволюцією та можливими наслідками процесів її самодеструкції.  

Криниця 2017 1.jpg  Криниця 2017 2

Посилання на сторінку XXVII Економічного форуму.Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів