Круглий стіл був присвячений проблемам безпеки Чорноморського регіону. Учасники мали можливість послухати трьох українських гостей: Михайла Самуся, заступника директора з міжнародних справ Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння (Київ, Україна), Ігоря Федика, керівника секції Центральної та Східної Європи Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння (Київ, Україна) та Віталія Мартинюка, керівника міжнародних програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" (Київ, Україна). Захід модерував Сергій Челак, почесний голова Центру Нова Стратегія.
Програма навчання з безпеки та відповідальності була започаткована Центром Нова Стратегія з партнерами: Комітетом з питань оборони Палати депутатів та Комітетом з питань оборони Сенату. Учасниками були радники та експерти з комітетів з питань оборони від Палати депутатів та Сенату Румунії, експерти, які працювали в кабінетах членів обох комітетів, а також фахівці із спеціалізованих комітетів з національної безпеки у парламентських партіях.
Віталій Мартинюк, керівник міжнародних програм Центру глобалістики "Стратегія XXI", виступив з доповіддю щодо аспектів енергетичної безпеки Чорноморського регіону. Він висвітлив наслідки російських енергетичних проектів в регіоні та енергетичну ситуацію в та довкола Криму й окупованих територіях Донбасу.
"Гібридна війна проти України була розпочата Російською Федерацією не в 2014 році, з початком відкритої агресії, а задовго до цього. Про це свідчать газові війни 2006 та 2009 років, спроба реалізувати проект "Південний потік" і навіть поточний проект "Турецький потік", а також використання Росією енергетичних ресурсів для ведення війни", - підкреслив Віталій Мартинюк. - "Щоб зупинити російську агресію, необхідно ввести низькі ціни на нафту та суворі санкції, а також ЄС має відхилити політично мотивовані проекти".
Таким чином, Центр глобалістики "Стратегія XXI" (Україна) започаткував нову співпрацю з Центром Нова Європа (Румунія).