Аналітичне дослідження "Європа-2021: випробування газпромівським багнетом. Що відбувалося на газовому ринку ЄС?"

В грудні 2021 року ціни на природний газ на європейських газових хабах часом перевищували безпрецедентний історичний максимум у $2200 за тис. куб.м. Що насправді відбувалось на газовому ринку ЄС та яка роль в цьому "Газпрому". Про це нове дослідження експертів Центру глобалістики "Стратегія XXI".

Що насправді відбувалося на газовому ринку ЄС – важливе питання для України, оскільки за обставин російської агресії саме з європейського ринку вже сьомий рік імпортуються необхідні обсяги газу. В новому дослідженні "Європа-2021:  випробування газпромівським багнетом. Що відбувалося на газовому ринку ЄС?" експерти Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар та Ігор Стукаленко зробили спробу вперше системно і детально проаналізувати фактори та передумови зростання газових цін, роль Росії в ціновій ескалації та поточну політику ЄС по мінімізації наслідків різкого здорожчання газу.  Поточний ціновий шок в енергетиці отримав в ЄС визначення «несподіваної кризи». 

Російський наступ ще не пізно спинити у 2022-му. Але для цього зусиль неконсолідованої Європи буде недостатньо. Це можна зробити тільки у співпраці зі США. Звісно, за умови, що у Вашингтоні буде відповідне розуміння і бачення необхідності спрямувати весь обсяг американського СПГ до Європи, щоб максимально замістити російський газ.  

Про це та багато іншого читайте в нашому новому дослідженні. Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів