Чорноморська безпека № 4 (36) 2019

Раді анонсувати вихід електронної версії нового номеру часопису "Чорноморська безпека". Цей випуск часопису закриває 2019 рік і відкриває рік 2020-й. Прогнозів, як завжди, не бракує. Не всі вони здійсняться. Або здійсняться, але не 2020-го, а десь пізніше. Однак є прогнози, про які потрібно говорити гучно саме з метою, щоб вони не реалізувалися ніколи.

У цьому випуску журналу наші автори з України, Грузії, Болгарії і Вірменії вказують на зростаючу загрозу нових хвиль агресії Росії. Що більше в Росії говорять про боротьбу за мир у всьому світі, то більше це означає, що Москва готується до війни. Не випадково у Москві готуються пишно відзначити 75-річчя перемоги у Другій світовій війні, залучивши до цього пропагандистського шоу низку лідерів країн G7. Ймовірно, ювілей перемоги над нацизмом є маскуванням підготовки до певного сценарію. Подібно до 2014 року, коли після сочинської Олімпіади Росія почала вторгнення в Україну, окупувавши Кримський півострів.

Азово-Чорноморський регіон, Східне Середземномор’я та Балтика будуть регіонами зростання напруженості, адже Росія намагається утвердити у них своє домінування й витіснити НАТО. Спроба Росії добудувати корупціогенний газопровід «Північний потік-2» може спричинити casus belli для американо-німецьких відносин у 2020 році.Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів