Україна Оперативна інформація з регіонів 11.04.2022 (фото, відео)(English/Українською)

Щоденні зведення оперативної інформації виконані ГО "Українська жіноча варта" (uavarta.org)

Російська Федерація застосувала хімічну зброю у Маріуполі масового знищення. Ймовірно Зарин отруйна речовина на українських військових та цивільне населення. 

Використання хімічної зброї фашистською РФ є військовим злочином, злочином проти людства, порушенням Конвенції про хімічну зброю (КХЗ). Негайна перевірка згідно з Конвенцією та невідкладність санкцій (ст. 12)

 

Україна коротко:

Триває сорок сьомий день героїчного спротиву українського народу російському воєнному вторгненню. Російська федерація продовжує повномасштабну збройну агресію проти України.

Російський ворог не полишає планів повністю захопити територію Донецької та Луганської області.

Російський ворог продовжує частково блокувати місто Харків, стріляючи з багаторазових ракетних установок, артилерії та мінометів. В районі міста Ізюм російські окупанти намагаються втримати кордони, які були захоплені раніше.

На Донеччині та Луганщині російський ворог намагався штурмувати місто Сіверодонецьк, але безуспішно, а під час удару в Попасна використовувала тактичну ракетну систему Точка-У. Спроби росіян просунутися вглиб оборони України для покращення тактичної ситуації були безуспішними. У місті Маріуполі ворог проводить штурмові дії в деяких районах міста.

Російські окупанти намагаються покращити тактичну ситуацію та встановити опору на адміністративних кордонах Херсонської області. Випадків дезертирства у підрозділах ворога багато. Російські окупантські війська намагаються провести заходи інформаційно-психологічного впливу на жителів міста Херсон та області. Для цього вони розповсюджують інформаційні бюлетені, що містять викривлену інформацію про перебіг бойових дій, обґрунтувати так звану “спеціальну військову операцію” російських окупантів, надають громадянам України пільги, в тому числі пенсії відповідно до норм та правил, встановлених в РФ.

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області діють мобільні патрулі та пости з числа мобілізованих мешканців тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей.

Щоб швидко поповнити втрати своїх військ, окупаційна влада оголосила чергову хвилю мобілізації чоловіків до 65 років у Луганську. Військовослужбовці ЗС РФ проводять рейди на комунальні підприємства та заводи для визначення призовників.

Тим часом майже 200 священиків УПЦ МП підписались під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков «з позовом проти патріарха кирила».

Північні області

Київ

Президент України Володимир Зеленський поки не готовий говорити, що Україна здобувала остаточну перемогу за Київ. Він припускає, що наступ на столицю може повторитись.

Київська

У Бузовій під Києвом виявили могилу із вбитими російськими військовослужбовцями українцями, – повідомляє британська розвідка. 

У Шевченковому Броварського району у підвалі знайшли шість мертвих людей. Усі загинули від рук російських солдат пострілом у голову.

В передмістях Києва триває розмінування. Лише за минулий тиждень на Київщині знешкодили 11 тисяч боєприпасів, з них 675 – за минулу добу. 70% території Ірпеня вже прибрали від руїн. До кінця тижня комунальні служби відновлять водопостачання в Бучі, Гостомелі, Ворзелі.

Бородянку відвідала прем’єрка Литви разом з прем’єром України. ​​Рятувальники продовжують розбирати завали зруйнованих будинків, знищених бомбами росіян у Бородянці.

 

Українська розвідка поділилась даними про російських військовослужбовців, які чинили воєнні злочини в місті. Це військові 234 десантно-штурмового полку (військова частина 74268) м. Псков.

Житомирська

Вночі лунала повітряна тривога. Ситуація спокійна.

Житомирські волонтери придбали більше двадцяти одиниць обладнання для військовослужбовців Збройних Сил України. Придбані тепловізори, тепловізійні приціли, дрони допоможуть українським військовим краще воювати.

У Житомирі відновлюють роботу всі відділи комунального підприємства “Житомирводоканал”.

Чернігівська

Міністр культури та інформаційної політики України відвідав Чернігів і повідомив, що з 24 лютого зафіксовано понад 20 злочинів проти культурної спадщини у Чернігові з боку російських окупантів. Зокрема, зруйновані молодіжний центр, будинок мецената Тарновського, пошкоджені музеї, бібліотеки, церкви.

На Чернігівщині замість трьох зруйнованих мостів біля сіл Смолин, Якубівка та киселівка встановлять тимчасові споруди для проїзду транспорту.

Від сьогодні в Чернігові розпочнуть працювати деякі світлофори на перехрестях з найінтенсивнішим рухом.

Сумська

Лунають повітряні тривоги.

Прем’єр-міністр України повідомив, що Сумщина отримає 250 мільйонів гривень на відновлення зруйнованої інфраструктури.

У Сумській міській раді повідомили, що відновлюють роботу ліфтів. Укрпошта повністю відновила доставку по Сумській області.

Східні області

Харківська

Збройні Сили України тримають оборону Харкова і контролюють ситуацію в регіоні.

З Лозової та Барвінкового українська сторона проводить евакуація.

Росіяни знову атакують мирне населення. Вдень окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру Балаклії, Пісочина, були сильні обстріли у Золочеві, Дергачах. Є загиблі та поранені серед мирних жителів. Станом на зараз відомо про 11 постраждалих, загинули 10 людей, серед них – 1 дитина.

Найгарячішою точкою залишається Ізюм. Українська армія має успіхи. Вночі Збройні Сили України знищили колону ворожих танків та тримають позиції, не дозволяючи перенаправити великі сили до Луганської та Донецької областей.

Донецька

Спікер Міністерства оборони Олександр Мотузяник зазначає, що росія готується до наступу на Донбас. Росіяни продовжують перегруповуватись, нарощувати систему управління і матеріально-технічне забезпечення.

Волноваха

Продовжуються бойові дії. Ситуація дуже напружена. Від учора стріляють майже без перестанку. Збройні Сили України тримають оборону. Територіальна оборона вступає у бій з російськими військами на рівні підготовлених бійців. Одним з бійців територіальної оборони є місцевий вчитель історії. Він вивів дружину і дітей пішки з Волновахи, а сам залишився боронити громаду.

Сьогодні дорога на в’їзд та виїзд до Волновахи була закрита. Окупанти не пояснюють причину. Як згодом з’ясувалося російські окупанти відкрили школу та провели “урочисту лінійку” з гімном рф та тимчасово окупованої території Донецької області. Це опорний заклад №5, єдина школа, яку росіяни не розбили вщент. В цей же час над містом і мешканцями продовжують літати бомбардувальники, наражаючи дітей на небезпеку.

Краматорськ

Ситуація залишається тривожною. Дій зі сторони російських військ не зафіксовано. Збройні сили України спільно з територіальною обороною готуються до зустрічі ворога. Комунальні служби працюють в штатному режимі. Евакуація мирного населення продовжується.

Волонтери допомагають ЗСУ та ТРО Сьогодні міжнародні організації допомогли з евакуацією, надали декілька автобусів, які за допомогою місцевих волонтерів, були відправлені до Дніпра

Покровськ і Покровський район

Росіяни обстрілювали населенні пункти на Мар’їнському та Авдіївському напрямках. У Мар’їнці та Авдіївці внаслідок ворожого вогню зруйновані приватні житлові будинки, у Красногорівці — один з освітніх закладів.

Ворог обстріляв Новогродівську громаду. Повністю зруйновано три приватних домогосподарства, ще 53 домогосподарства та багатоповерхівка зазнали ушкоджень у декількох населених пунктах громади. Про це повідомив голова Новогродівської міської ради Олександр Шевченко.

Військові ЗСУ давали відсіч ворогові. Представники місцевої тероборони спільно з поліцейськими проводили чергування. Поліція вкотре закликає не наближатися до касетних боєприпасів. Трапився нещасний випадок, коли 61-річний житель Красногорівки Покровського району вирішив оглянути касетний елемент, що залишився на подвір’ї після російського обстрілу. Предмет вибухнув, внаслідок чого чоловік отримав смертельні поранення.

У Покровську на Алеї Слави провели в останній путь Михайла Лаптьонка, який загинув у боях під Мар’їнкою. До війни він працював на Укрзалізниці (Покровське вагоне депо), а також займався підприємницькою діяльністю.

Загалом минула доба пройшла відносно спокійно. Комунальні підприємства на території Покровської громади працюють у штатному режимі.

Бахмут

Лунають часті повітряні тривоги.

Співробітники поліції проводять посилене патрулювання вулицями громади, також в посиленому режимі працює державна служба надзвичайних ситуацій.

Керівництво громади на місцях і працює для забезпечення потреб громади. Міський голова зустрівся зі старостами та обговорив питання гуманітарного забезпечення жителів старостинських округів громади та питання пенсійного забезпечення. Деталей на офіційній сторінці у фейсбуці не повідомляють, однак мешканців закликають чекати офіційну інформацію, яку будуть оприлюднювати на в офіційних джерелах.

Приватні об’єкти торгівлі працюють в обмеженому режимі. Ринок працює.

З 01 березня Бахмутською міською радою було організовано та вивезено на залізничні вокзали міст Краматорськ та Слов’янськ для подальшого виїзду евакуаційними потягами Укрзалізниці у безпечні регіони країни 5623 жителів.

Маріуполь

Попри чисельну перевагу російських окупантів, українські захисники продовжують боронити Маріуполь. Блокада міста триває вже понад 40 діб.

4 квітня в сюжеті одного з російських пропагандистів, який працює з переднього краю російських окупаційних військ в Маріуполі, помітили самохідну установку дистанційного розмінування мінних полів УР- 77 “Метеорит”. Важке озброєння росіяни застосували по житловому будинку.

9 із 10 водіїв ГО «Help People», що допомагали евакуйовувати маріупольців, зникли безвісти. За словами людей, яким вдалося евакуюватися, російські військові відібрали у водіїв машини з людьми в Маріуполі, евакуйованих відвезли в село Нікольське, самих водіїв забрали. Деякі з них перебувають у СІЗО в Донецьку.

Російська Федерація застосувала хімічну зброю у Маріуполі масового знищення. Ймовірно Зарин отруйна речовина на українських військових та цивільне населення. 

Використання хімічної зброї фашистською РФ є військовим злочином, злочином проти людства, порушенням Конвенції про хімічну зброю (КХЗ). Негайна перевірка згідно з Конвенцією та невідкладення санкцій (ст. 12)

Луганська

За минулу добу на території міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Кремінна зафіксовано 29 ворожих обстрілів. Під обстрілами російської армії пошкоджено та зруйновано ще 16 будинків – чотири в Лисичанську, один в Сєвєродонецьку, 11 – в Кремінній.

Російські військові обстріляли Лисичанськ з важкого озброєння. Поцілили у багатоповерхівку. Рятувальники розбирають завали. Є один загиблий.

 

Українські військові знищили склад з боєкомплектом російських військ біля окупованого населеного пункту Луганщини.

Також на Луганщині українські захисники збили російський літак.

Південні області

Запорізька

Ситуація в області залишається без суттєвих змін.

Російські військові продовжують обстрілювати населені пункти та цивільну інфраструктуру. Поблизу Гуляйполя ворог наніс удар авіаційною ракетою Х-29 класу «повітря-земля», що призначена для знищення залізобетонних споруд, мостів, посадкових смуг та кораблів.

В Пологівському районі цілодобово працює російська артилерія, системи залпового вогню «Град» та «Торнадо-С».

В ніч з 9 на 10 квітня російські військові вкотре обстріляли село Магдалинівку. Серед мирних мешканців постраждалих немає.

У Чернігівській селищній раді Запорізької області, що перебуває в окупації, почався політичний тиск на службовців, волонтерів та громадян, які відмовилися співпрацювати з окупаційною владою. Чинний голова селищної ради відмовився співпрацювати з окупаційною владою та виїхав з селища Чернігівка.

На окупованих територіях росіяни розшукують воїнів АТО/ООС. Досі невідоме місце знаходження водіїв, що відвозили гуманітарну допомогу та мали евакуювати населення з Токмаку. Їх викрали росіяни ще 5 березня. За фактом викрадення прокуратура відкрила провадження.

У Якимівській громаді росіянами викраденo кримськoгo татарина Асана Аблямітoва.

Херсонська

Скадовськ

Скадовськ окупований росіянами. Ворогом продовжується обхід по домівках військових та мирних громадян. Контроль зі всіх сторін міста, всюди блокпости рф. Ситуація в ЗСУ під контролем. Територіальна оборона патрулюють містом та селами. В місті та громаді продовжує працювати громадський патруль, який забезпечує правопорядок, контролює дотримання комендантської години та запобігає вчиненню злочинів.

Місцевої влади немає. Мер, Олександр Яковлєв, виходить на зв’язок в соціальних мережах, закликає людей до спокою: “Я разом з апаратом виконкому продовжую працювати за українськими законами, залишаюся на постійному зв’язку зі спеціалістами, маю електронний підпис та печатку Скадовської міської ради. Разом ми виконуємо всі необхідні функції для забезпечення життєдіяльності міста”. – зазначає міський голова.

Люди тримаються, роблять все можливе для виживання та життя міста.

Мешканці почали отримували невеликі партії цукру, солі, деякі крупи, але на всіх не вистачає. Хлібокомбінат продовжує працювати. Аптеки закриті, люди займаються волонтерством. Залишається проблемним питання проведення фінансування в трьох організаціях – ДЮСШ, ЦДЮТ, ІРЦ. Працівники цих установ без заробітної плати з березня. Причина – перехід на дистанційне обслуговування. Все має запрацювати, але поки що є затримка з коштами.

Одеська

Російські війська розвідують територію, продовжують обстрілювати область. Збройні сили захищають область, працює протиповітряна оборона. Територіальна оборона укріплює стратегічно важливі локації, патрулює містом та областю. Місцева влада займається питаннями охорони області та розподілом гуманітарної допомоги тим особам, які її потребують. Люди згуртовані, активно співпрацюють з владою, допомагають Збройним Силам України, територіальній обороні.

Миколаївська

Пізно ввечері 10 квітня російські окупанти завдали ракетного удару по Миколаєву, знищивши один із заводів.

Центральні області

Дніпропетровська

Сьогодні виписали 2 дітей та 4 дорослих, яких ушпиталили до лікарень Дніпропетровської області після ракетного удару росіян по вокзалу Краматорська. 92 постраждалих ще у лікарнях, 17 з них – діти. Також у двох лікарнях Дніпра перебувають п’ятеро рятувальників із мінно-вибуховими пораненнями, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу аеропорту Дніпра.

Міська влада Дніпра регулярно перевіряє стан підвалів у багатоквартирних будинках. У багатьох з них, ще з перших днів війни провели електрику, воду, облаштували санвузли. Це робиться для того, щоб забезпечити укриття для мешканців міста на випадок ворожого обстрілу. За словами начальника організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради у Дніпрі понад півтори тисячі ОСББ та житлово-будівельні кооперативи, які регулярно утримують свої підвали в порядку.

В одному із укриттів Кривого Рогу пройшов благодійний мініфестиваль “Бомбардій”. “Бомбадарій” тривав близько восьми годин. Під час благодійного міні фестивалю зібрали 26 тисяч гривень на потреби територіальної оборони та Збройних Сил України.

Кіровоградська

Ситуація в області стабільна. Була загроза ракетного удару. Лунали повітряні тривоги. ЗСУ охороняють рубежі області та військові об’єкти. ТрО чергують на блокпостах та разом з поліцейськими патрулюють містом.

Кіровоградщина продовжує приймати людей, які були змушені рятуватися від російських загарбників. За останню добу до області приїхали ще 3700 людей. Від початку повномасштабного вторгнення росії транзитом через область пройшло вже майже 90 000 ВПО, близько 37 тисяч знайшли прихисток в області.

За добу народилися 11 дітей, серед яких маріупольці та миколаївці.

Житель Кропивницького району надав у своєму будинку прихисток трьом родинам з Донеччини, а на подвір’ї облаштував притулок для тварин. Наразі у подвір’ї живе 30 собак.

Полтавська

Полтавська обласна рада на позачерговому засіданні ухвалила рішення виділили до резервного фонду області 100 млн грн на потреби ТрО та безкоштовне харчування внутрішньо переміщеним особам. На медицину виділено додаткові 100 млн. грн. Кошти підуть на закупівлю нового обладнання, ліків, реагентів та капітальний ремонт відділення комп’ютерної томографії. Майже 80 млн грн виділяється для обласних комунальних підприємств «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал» – на реконструкцію котельні в місті й ремонти колекторів. //poltava.to/news/65613/

На Полтавщині запустили сортувальний центр для гуманітарної допомоги. Сотні волонтерів збирають індивідуальні продуктові набори, які далі відправлять для жителів Сумщини //np.pl.ua/2022/04/u-poltavi-zapustyly-sortuvalnyy-tsentr-dlia-humanitarnoi-dopomohy-vid-derzhavy/

До волонтерських пунктів видачі речей «Тепла кофта» звернулися понад 5 тисяч людей-ВПО. Окрім одягу і взуття, безоплатно можна отримати постіль, рушники, ковдри, подушки.

Вінницька

Жмеринка

На території громади жодних військових дій. Ситуація спокійна. Територіальна оборона патрулює місто. В громаді є велика кількість внутрішньо переміщених громадян.

Західні області

Львівська

Була повітряна тривога – загроза ракетного удару з території росії.

Обласна рада затвердила програму підтримки малих сільгоспвиробників в умовах воєнного стану. На фінансову підтримку з обласного бюджету виділено 22,2 млн. грн.

Також в області запроваджують систему надточного розпізнавання людей та автомобілів «Vision», яка розширить функціонал централізованої системи відеоспостереження. 

В області соціальні служби та волонтери розмістили ще 800 осіб за добу. Від початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну Львівщина прихистила 301 тисячу осіб.

На всіх переходах Львівщини кордон на виїзд за добу перетнули понад 19 тисяч осіб.

З Лисичанська, Бахмута, Попасної, Слов’янська та інших міст – евакуювали ще близько півсотні людей з мінно-вибуховими травмами, осколковими пораненнями та ампутованими кінцівками. Усім евакуйованим медпрацівники області надають необхідне лікування. Найстаршому пацієнту – 92 роки.

Історія про допомогу Львівщини жителям України потрапить у документальний фільм французького політичного журналіста, філософа і письменника Бернара-Анрі Леві.

Свідчення очевидців вибуху на вокзалі в Краматорську, що були евакуйовані у Львівську область можна побачити тут: //fb.watch/cjNhbnu2eD/

Інші історії переселенців можна побачити тут: //fb.watch/cjO4XAqoSS/

Рівненська

Рівне

Ситуація – відносно спокійно, була повітряна тривога. Військові ЗСУ патрулюють кордон з Білоруссю. Представники тероборони патрулюють та чергують на блокпостах.

За інформацією Служби Безпеки України в Рівненській області, до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна засуджено громадянку України за державну зраду та сприяння терористичної діяльності. На даний час вказана особа переховується на території російської федерації, її оголошено у розшук. 

Громадяни згуртовані, допомагають волонтерським штабам матеріально та нематеріально.

Рівне стало одним з перших міст в Україні, де запрацювала місія Всесвітньої продовольчої програми ООН World Food Programme. Голова Рівненської міської громади, Олександр Третяк, заявив, що робота місії в регіоні може заключатись у трьох напрямках: фінансова підтримка ВПО, закупівля продуктів харчування у місцевих виробників для формування продуктових пакетів, підтримка продуктами закладів громадського харчування, де харчуються ВПО. 

Хмельницька

Кам’янець-Подільський

Ситуація в місті спокійна та контрольована. Територіальна оборона патрулює стратегічні об’єкти. Військовослужбовці Об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки ЗСУ отримали державні нагороди.

У Кам’янець-Подільській громаді, завдяки релокованому київському підприємству додались ще два комунальних автобуси (залучено вже чотири).

Від п’ятниці місто прийняло ще 500 внутрішньо переміщених осіб. Люди, які зареєструвалися в офіційних пунктах розселення, забезпечуються харчуванням. Щодня волонтерами готуються близько 3,5 тисяч обідів і вечерь – завдяки власним ресурсам, вантажам, які надходять із-за кордону на міський склад гуманітарної допомоги.

За період повномасштабного вторгнення росії в Україну свою допомогу кам’янчанам запропонувало близько 14-ти іноземних міст.

Пройшла загальноміська толока по прибиранню міста. До еко акції долучилося близько 400 людей – кам’янчани та внутрішньо переміщені особи.

Чернівецька

В області все спокійно. Поліцейські посилено патрулюють населені пункти.

На Буковині просять допомогти Збройним Силам України автомобілями. У військових є потреба в автофургонах, мікроавтобусах, вантажних, санітарних, легкоброньованих автомобілях та автоцистернах.

Буковина вже прихистила 76659 внутрішньо переміщених осіб, з них 24723 – діти. Тільки за останні дні п’ятьма евакуаційними потягами сюди прибули 1600 людей.

У Центрі культури «Вернісаж» у Чернівцях стартувала мистецька виставка. Представлені роботи є частиною благодійного аукціону, а всі виручені кошти передадуть на потреби Збройних Сил України.

Закарпатська

В Мукачеві демонтували пам’ятник радянському танку. Рішення про демонтаж пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення погоджено виконавчим комітетом Мукачівської міської ради.

Область працевлаштовує переселенців. Так, у медичних закладах Мукачева працює 20 лікарів-внутрішньо переміщені особи

З 22 квітня прогнозують цвітіння сакур, жителі міста та гості зможуть прогулятися алеями дерев та насолодитись красою цвіту

Ukrainian Women’s Guard

ПІДТРИМАЙТЕ НАС 

donate Ukrainian Women’s Guard PayPal  mail:    uzv.ukraina@gmail.com

Підписуйтеся на наші канали та сторінки

Subscribe to our channels and pages

//www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

//t.me/UWguardNewsEN

//t.me/zhinkavarta

//t.me/uaguard 



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів