Другий воркшоп "Україна-НАТО: співпраця заради миру" у ДонДУУ, 10 жовтня 2019 р., м. Маріуполь

10 жовтня 2019 р. Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» за сприяння посольства Великої Британії в Україні провів воркшоп «Україна-НАТО: співпраця заради миру» в Донецькому державному університеті управління (м. Маріуполь), в рамках проекту "Підвищення рівня обізнаності громад на сході та півдні України щодо діяльності НАТО". 

 

У заході взяли участь перший секретар з політичних питань посольства Великої Британії в Україні Олівер Ферлем та Катерина Бикова, спеціаліст з політичних питань, економіки та зв’язків з громадськістю посольства Великої Британії, керівництво університету,  професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Шевченка Григорій Перепелиця, представники Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» - виконавчий директор Віталій Мартинюк та аналітик Центру "Стратегія XXI" Оксана Іщук.

 Фото 1 Мариуполь

 

Маріуполь – прифронтове місто, тому студенти, які взяли участь у воркшопі, виявили неабияку обізнаність у розумінні методів гібридної війни, яку Росія веде проти України.

Учасники послухали лекцію відомого експерта в галузі безпекової політики, професора Григорія Перепелиці «Ключові задачі НАТО, цінності та принципи роботи в Україні. Переваги співпраці Україна-НАТО». «Вступ до НАТО залишається чи не єдиним шляхом інтеграції України до Європи після того, як Євросоюз вирішив, принаймні на невизначений час, припинити процес розширення», - аргументував пан Перепелиця.

З огляду на питання, які ставили студенти після лекції, маріупольську молодь цікавлять передовсім аспекти невійськового співробітництва України з НАТО, зокрема, допомога Трастового фонду НАТО в розмінуванні територій.

Під час дургої парктичної частини воркшопу студенти взяли участь у симуляційній грі. Розбившись на групи (умовні медійники, представники громадських організацій, спеціалісти аналітичних центрів), вони намагалися визначити, яке із трьох запропонованих варіантів повідомлень у соцмережах та ЗМІ є дезінформацією, закинутою в інформпростір Росією, та підбирали аргументи для відбиття подібних інформаційних атак.

 

Фото 2 Мариуполь

 

Інформаційні атаки на чутливі для сприйняття громадськістю теми, зокрема щодо співпраці України з НАТО, є одним з надважливих засобів РФ у веденні гібридної війни. Часто цільовою аудиторією цих атак є молодь, насамперед у регіонах, що межують з країною-агресором і які, відповідно, найбільше підпадають під дію російських ЗМІ. Саме тому Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» за сприяння посольства великої Британії в Україні провадить проєкт «Підвищення рівня обізнаності громад на сході та півдні України щодо діяльності НАТО». Воркшоп у Маріуполі – один із заходів у рамках цього проєкту. Загалом Центр глобалістики запланував провести п’ять подібних заходів у вишах південних та східних областей.

Варто зазначити, що напередодні, 9 жовтня 2019 р., виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Віталій Мартинюк виступив на конференції з євроатлантичної інтеграції, яку організував Донецький державний університет управління, з лекцією «Невійськові аспекти співпраці України з НАТО».

 



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів