Круглий стіл в рамках проекту ENABLE.EU. Відновлювальна енергетика в Україні: урядові політики, проблеми, шляхи вирішення

4 грудня 2018 року у Києві, в рамках проекту ENABLE.EU, Центр глобалістики "Стратегія XXI" провів круглий стіл "Відновлювальна енергетика в Україні: Урядові політики, проблеми, шляхи вирішення". Експерти Центру представили результати тематичних досліджень про виробництво електроенергії з використанням відновлюваних джерел енергії, а також про проблемні місця урядових політик, енергоефективність та транспортування електроенергії.

Михайло Гончар, Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», звернув увагу на необхідність скоординованості введення нових потужностей електрогенерації з використанням відновлювальних джерел з метою підтримки збалансованості Об’єднаної енергетичної системи України, а також відзначив відмінність мотивів до використання ВДЕ та енергозаощадження в Україні та інших країнах Європи.

Оксана Іщук, керівник інформаційних програм та стратегічних комунікацій, представила доповідь «Малі виробники електроенергії з відновлювальних джерел»Малі виробники електроенергії з відновлювальних джерел», яка була підготовлена під час реалізації проекту ENABLE.EU. Експерт відзначила, що приватні СЕС в Україні є різновидом привабливих інвестицій для родин із середнім рівнем прибутків, члени яких є високоерудованими людьми, часто із професійним бекграундом в сфері енергетики. Найчастіше, приймаючи рішення про інсталяцію сонячних панелей, українські просьюмери керуються фінансовими причинами. і сприймають СЕС як своєрідний пасивний прибуток, з огляду на високий зелений тариф на рівні 0,18 євро за кВт/год до 2030 року, в той час як "зелені міркування" поки що в Україні не є вирішальнимим для просьюмерів. 

Віталій Мартинюк, в.о. виконавчого директора, керівник міжнародних програм, представив доповідь «Урядові політики з розвитку ВДЕ в Україні»Урядові політики з розвитку ВДЕ в Україні», підготовлену на основі проведених в рамках проекту ENABLE.EU досліджень. Серед іншого експерт відзначив необхідність забезпечення Парламентом України достатнього фінансування Фонду енергоефективності.

Представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, українських енергетичних асоціацій, українських експертів у відповідних галузях обговорили ключові проблеми в сферах ВДЕ, енергоефективності та енергозбереження.

Висловлені погляди будуть включені до остаточних звітів, які будуть представлені інституціям ЄС та українським державним органам. 

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів