Експерти Центру представили останні примірники часопису «Чорноморська безпека», який містить результати моніторингу безпекової ситуації у Чорноморсько-Азовському регіоні, який здійснюється в рамках проекту «Сприяння безпеці у Чорноморському регіоні шляхом більшої залученості неурядових гравців» за підтримки Чорноморського Трастового Фонду (BlackSeaTrustforRegionalCooperation), проекту Німецького фонду Маршалла США (TheGermanMarshallFund).
У ході дискусійної панелі «Мілітаризація Криму: виклики для регіону», Михайло Гончар, Президент Центру «Стратегія XXI», привернув увагу до застосування норм міжнародного права для протидії мілітаризації Росією усього Чорноморського регіону, зокрема, в тому, що стосується зловживання Росією нормами Міжнародної конвенції SOLAS-74 (закриття великих акваторій моря для судноплавства) та недостатньою реакцією уряду Іспанії як Координатора навігаційної зони Середземного та Чорного морів.
Як звільнити заручників Кремля – питання, яке є викликом для людської безпеки у Чорноморському регіоні, і на якому зосередились учасники Львівського безпекового форуму щоб привернути увагу до катівської поведінки Росії та невиконання нею норм міжнародного права, міжнародного гуманітарного права та двосторонніх домовленостей.
Окрема увага під час Форуму була присвячена перспективам інтеграції України до НАТО. У цьому контексті Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» представив номер часопису «Чорноморська безпека», який містить матеріали, присвячені серед іншого 70-літтю Альянсу, підготовлені в рамках проекту «Підвищення рівня обізнаності щодо НАТО громад Півдня та Сходу України» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.
Примірники «Чорноморської безпеки» та аналітичні публікації з розвитку співпраці між Україною та ЄС і НАТО у сферах стратегічних комунікацій і кібербезпеки (підготовлені за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні) були передані бібліотеці Українського католицького університету.