Поведінка споживачів є визначальною для енергетики змін

26 вересня 2019 року у Брюсселі команда проекту ENABLE.EU провела підсумкову конференцію «Сприяючи енергетиці змін – Які рушійні сили у виборі енергоресурсів в Європі?». У ході заходу були представлені ключові результати реалізації проекту, у  тому числі й напрацьовані Центром глобалістики «Стратегія ХХІ», та обговорені шляхи їх практичної реалізації.

Експерт проекту Віталій Мартинюк, виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», представив рушійні фактори, які впливають на поведінку українських споживачів енергоресурсів у проведенні енергозберігаючих заходів та застосуванні енергоефективних технологій (лінк на презентацію). Ключовими з них були названі: бажання зменшити витрати на опалення; стимуляція до самоуправління багатоквартирними будинками; автономізація опалювальних систем; стан систем опалення та якість наданих послуг;  доступність і вартість нових технологій; можливості отримання займів та інвестицій. Найбільшу зацікавленість учасники дискусії проявили до можливостей використання альтернативних видів енергоресурсів в опаленні.

Крім того, Андрій Зінченко. співзасновник ГО Greencubator, представив напрацювання щодо визначальних факторів для розвитку відновлювальної енергетики в Україні, зокрема, використання сонячної енергії.

Детальніше з результатами реалізації проекту ENABLE.EUможна ознайомитись тут - http://www.enable-eu.com/

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів