Саудівська Аравія готова збільшити поставки нафти через кризу в Україні

Саудівська Аравія готова збільшити поставки нафти на світові ринки, якщо Росія буде скорочувати її експорт у Європу і проросійські бойовики продовжать дестабілізувати ситуацію в Україні, оскільки це може спровокувати дефіцит нафти на ринках.

Про це йдеться в діловому виданні International Business Times, яке цитує міністра нафтової промисловості Саудівської Аравії Алі Аль-Наїмі.

"Ми готові компенсувати будь-яку нестачу, яка може виникнути", - сказав Аль-Наїмі. На його думку, ринок досить стабільний і істотних причин для змін немає.

У повідомленні наголошується, що спровоковані проросійськими бойовиками військові дії на сході України посилили напруженість між Росією та Європою, що викликає побоювання з приводу постачань нафти з Росії в Україну і Європу і тримає ціни на нафту марки Brent на рівні 108 доларів за барель після того, як 3 березня ціни зросли до річного максимуму у 112,39 доларів за барель.

За словами Аль-Наїмі, збільшення поставок нафти з Саудівської Аравії може знизити ціни на неї на світових ринках до 100 доларів за барель.

"Сто доларів - справедлива ціна для всіх: споживачів, виробників, нафтових компаній", - сказав міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії.

Джерело: УНІАНАналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів