Сприяючи енергоефективності в Україні: кращі практики зі Словаччини

27 лютого у м. Дніпро була проведена конференція «Сприяючи енергоефективності в Україні: кращі практики зі Словаччини». Організатори заходу: Словацька асоціація зовнішньої політики (Братислава), Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» (Київ), Асоціація «Енергоефективні міста України» (Львів), за фінансової та організаційної підтримки Словацького агентства з розвитку міжнародної співпраці SlovakAid, USAID, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської

Участь у заході взяли керівники Дніпропетровської області, Посол Словацької Республіки в Україні, голови, а також відповідальні особи за питання енергозбереження районних, міських рад, райдержадміністрацій із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської, Херсонської областей.

Представники словацьких державних установ, приватних організацій та підприємств, які вже не перший рік є партнерами України у питанні підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження, розповідали про найкращі проекти, запроваджені на їхній батьківщині, розглянули можливості фінансової підтримки України у цьому напрямку.

За повідомленням прес-служби Дніпропетровської обласної ради,Дніпропетровщина – одна з найбільших споживачів енергоресурсів, адже саме в цій області сконцентрована основна кількість промислових об’єктів, які мають великі енергозатрати, тож цей напрямок є одним з пріоритетів роботи обласної влади”.

КонференцГліб Пригунов, голова Дніпропетровської обласної ради підкреслив: “У нас активно діє Обласна комплексна стратегія із впровадження альтернативних джерел енергії. Вже у минулому році на альтернативне опалення перевели комунальні заклади Дніпропетровщини: школи, дитячі садки, лікарні, зокрема найбільший обласний лікарняний комплекс на вул. Космічній”.

Також ведеться активна підтримка громад в їх прагненні економити енергію. Обласний бюджет співфінансує їх енергоефективні заходи: минулого року громади подали більше 200 міні проектів, профінансовано було 40.

“Ми охоче переймаємо передовий світовий досвід у напрямку енергозбереження та енергоефективності. Впевнений, що Словаччина стане нашим надійним партнером у цих питаннях. Сподіваюсь на плідну та взаємовигідну співпрацю!” – відзначив Гліб Пригунов.

Питання, які розглядались на конференції, можете подивитись у Програмі, детальний звіт про конференцію дивіться у розділі “Проекти” на нашому сайті.Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів