У Польщі прийняли законодавчу базу видобутку сланцевого газу

Польський сейм прийняв проект закону про оподаткування видобутку сланцевого газу. На думку уряду, нові закони пришвидшать процес видобутку.Згідно зі законом, компанії, що хочуть видобувати у Польщі сланцевий газ, потрібно обкладати спеціальним податком, починаючи з 2020 року. Як очікують, так звана "сировинна рента" складе 40% прибутку від видобутку газу, повідомляє медіапроект "Велика епоха".

Щодо нового закону, думки суспільства і промисловців є неоднозначними. Адже з одного боку, прийняття закону створює більшу прозорість для інвестицій, а з іншого – росте й оподаткування.

Як зауважує Маріуш Завіша з компанії PGNiG, після зміни оподаткування прибуток газових компанії може зменшитися на 1,2 мільярда злотих на рік.

"Законом передбачено новий податок, а це збільшує відрахування у бюджет та ускладнює різним компаніям ведення бізнесу в Польщі", - вважає Мартін Земба, генеральний директор Організації польської геологорозвідувальної та видобувної промисловості.

Як відомо, зараз у Польщі пробурено більше п'ятдесяти свердловин, але, як повідомляють самі газовидобувні компанії, про початок промислового видобутку казати поки зарано. Мало того, значна частина свердловин не виправдала сподівань на великі запаси газу.

Джерело: Українсько-польський портал співпраціАналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів