УКРАЇНА-НАТО: СПІЛЬНА НЕВІЙСЬКОВА СПІВПРАЦЯ У ПРОТИДІЇ ГІБРИДНІЙ ВІЙНІ

9.02.2017 року відбувся міжнародний круглий стіл "Україна-НАТО: невійськова співпраця і спільні відповідь на гібридні загрози", який зібрав понад 90 учасників 

Наскільки ефективно українська влада використовує можливості невійськової співпраці з НАТО? Які нові майданчики для цього пропонує нам Північноатлантичний альянс? Як побудувати діяльність платформи Україна-НАТО з вивчення гібридної війни і яким цінним досвідом у цьому контексті може поділитися Україна? Як захистити кібер-простір від нових небезпек і як може допомогти в цьому Україні Альянс? І врешті, чому шлях нашої країни до євроатлантичної інтеграції такий тривалий? Чи не тому, що головним рушієм цього процесу, особливо в роки після Майдану, є громадянське суспільство?

Ці питання – окремо і в комплексі – обговорювали 9 лютого в Києві учасники міжнародного круглого столу «Україна – НАТО: невійськова співпраця як спільна відповідь гібридним загрозам». Захід організували УНЦПД спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні за співпраці з представництвом НАТО в Україні та Центром глобалістики «Стратегія ХХІ».

Під час заходу були презентовані результати експертного опитування УНЦПД (Україна – НАТО: Невійськова співпраця і спільна відповідь на гібридні загрози), на підставі якого здійснено оцінку сучасного стану співпраці України з НАТО у невійськових напрямках. Дослідження включає оцінку ролі парламентського виміру співпраці Україна-НАТО, активності органів влади у розвитку невійськового співробітництва, співпраці з центрами передового досвіду НАТО, рівень поінформованості суспільства та інші аспекти співпраці. Під час дискусії також були обговорені шляхи розширення невійськових напрямів співробітництва Україна–НАТО, євроатлантичної інтеграції, спільної протидії гібридним загрозам. Учасники міжнародного заходу погодилися, що співпраця з Альянсом у невійськових сферах створює додаткові можливості для опрацювання та застосування самостійних і спільних механізмів протидії сучасним гібридним викликам і загрозам.

За результатами міжнародного круглого столу організатори підготували конкретні пропозиції та рекомендації, які будуть передані керівництву України, та Альянсу, сектору безпеки й оборони України, а також поширені серед українського суспільства.

 

Із підсумками роботи круглого столу, а також із звітом пропонуємо ознайомитись на сайті УНЦПД

 

 



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів