Вільнюський суд відхилив позов Газпрому та зобов’язує його виплатити 35,7 млн. євро

Окружний суд Вільнюса визнав законним штраф, який був накладений на російський «Газпром». Його розмір становить 35,7 млн. євро. За матеріалами The Baltic Course.

Скарга «Газпрому» з приводу штрафу була відхилена. Сам же штраф був призначений литовською Радою з конкуренції ще в 2014 році. «Газпром» може оскаржити рішення в суді вищої інстанції протягом двох тижнів. 

«Колегія суддів прийшла до висновку про те, що постанова Ради з конкуренції є законним і обґрунтованим, прийнятим після оцінки всіх фактичних обставин, тому скаргу заявника відхилили як необгрунтовану», - наголошується в повідомленні суду.

«Газпром» був оштрафований Радою з конкуренції Литви за підсумками розслідування безуспішної спроби Lietuvos energijos gamyba (раніше - Lietuvos energija) укласти з російською компанією договір про обмін газом. Експерти Ради прийшли до висновку, що відмова «Газпрому» вести переговори з литовською стороною в 2012-2013 роках створила перешкоди для покупки нею «блакитного палива» у стороннього постачальника.

Рада вважає це порушенням конкуренції і умов підписаного в 2004 році договору купівлі-продажу 34% акцій газової компанії Lietuvos dujos. Цю угоду тоді схвалили за умови, що російський газовий холдинг не стане заважати споживачам Литви купувати паливо у інших постачальників.

У лютому 2012 року Lietuvos energijos знайшла можливість купувати «блакитне паливо» на більш прийнятних умовах в Західній Європі і звернулася до «Газпром експорту» з пропозицією провести обмін газом, запропонувавши обмінювати куплений в Європі газ на той, який «Газпром експорт» поставляє в Литву . Сума штрафу визначалася з урахуванням доходів «Газпрому» за 2012 рік від продажу «блакитного палива» компанії Lietuvos energijos gamyba.Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів