Зустріч Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції з громадськими організаціями

Центр глобалістики "Стратегія ХХІ" взяв участь у зустрічі Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе з громадськими організаціями, які працюють у сфері євроінтеграції. Темою зустрічі було оновлення Додатка 27 (щодо енергетики) до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.   

Віце-прем`єр-міністр поінформувала представників громадськості, що 13 квітня Україна отримала від Європейської Комісії узгоджений додаток, над яким працювали обидві сторони. Це свідчить про те, що сторона ЄС готова до оновлення зазначеного енергетичного додатку до Угоди. «Прем`єр-міністр одразу зреагував на цей лист.  16 квітня він дав доручення відпрацювати всі наші внутрішні процедури, 18 квітня під моїм головуванням відбулася нарада з міністерствами та регулятором, аби узгодити наші позиції щодо проходження внутрішньодержавних процедур. 19 квітня Міненерговугілля вже подало на міжвідомче погодження проект закону про ратифікацію цього додатку. Найближчим часом Уряд схвалить цей проект, поінформує про це сторону ЄС, і, сподіваюся, Верховна Рада невідкладно ратифікує документ», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона зазначила, що робота з Парламентом з цього важливого питання вже почалася.

Віце-прем`єр-міністр звернулася до громадських організацій з проханням про адвокацію зазначених зусиль Уряду. «Знаю, що ви, як ніхто інший, розумієте глибину цього трансформаційного процесу. Ми вперше говоримо не просто про втілення законодавства ЄС, а і про інфраструктурну та ринкову інтеграцію, – наголосила вона, – Це реальний запобіжник незворотності нашого курсу. Цей запобіжник через дуже конкретні і практичні рішення вже сьогодні дає нам можливість претендувати на подальшу секторальну інтеграцію. Як Віце-прем’єр-міністр, відповідальний за зв'язок з ЄС та НАТО,  я зроблю все можливе для посилення роботи в цьому напрямку. Наша команда налаштована на плідну роботу щодо  поглиблення секторальної співпраці і має для цього всі можливості», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також, переконана вона, оновлення Додатка 27 до Угоди про асоціацію дасть Україні можливість ефективніше відстоювати свої інтереси разом з ЄС на переговорах з РФ щодо транзиту газу на 2020 рік. Тому критично важливо ухвалити рішення до кінця весняної сесії Верховної Ради.

Про деталі перемовин з ЄС та конкретні зміни в додатку учасників зустрічі поінформували заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко і Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Представники громадських організацій одностайно підтримали позицію Віце-прем’єр-міністра  і під час тривалої дискусії запропонували імплементаційні заходи, які можуть бути відображені вже у рішеннях цьогорічних Саміту Україна – ЄС та Ради асоціації Україна – ЄС. Участь у зустрічі взяли Виконавчий директор ГО «Стратегія ХХІ» Віталій Мартинюк, керівник енергетичних програм ГО «Стратегія ХХІ» Ігор Стукаленко, провідний експерт з енергетичних питань Центру Разумкова Максим Білявський, менеджер Європейської програми Фонду «Відродження» Ольга Квашук та Президент DiXi Grouр Олена Павленко.

 

Оригінал повідомлення за лінком: 

//www.kmu.gov.ua/ua/news/onovlennya-energetichnogo-dodatku-do-ugodi-pro-asociaciyu-z-yes-posilit-nashi-poziciyi-u-peregovorah-z-rf-ivanna-klimpush-cincadze?fbclid=IwAR355AC2na69tibWkKQvGAPnyxVzKANIllVfuyXPg-PYvvqWTwfUDuC3ePA    

 

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів