Енергетичний компонент війни нового покоління. Приклад російської агресії проти України

Критична енергетична інфраструктура, ризики та загрози її функціонуванню в умовах нелінійної війни, проблематика її захисту також в епіцентрі уваги, як і можливі варіанти її нецільового використання.

«Антарес»* – проект Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», орієнтований на   вивчення невоєнних складових війни нового покоління. Передусім, спрямований на енергетичну сферу – дослідження використання енергоресурсів й енергетичної інфраструктури в якості зброї та як компоненту ведення гібридної війни. 

Предтечею досліджень став інший проект Центру – «Energy Resources and their delivery infrastructure: the potential for inappropriate operations in Europe»  2010 року, підтриманий Офісом зв’язку НАТО в Україні.

Проект «Антарес» започаткований у жовтні 2014 році доповіддю «Гібридна війна у Східній Європі. Невоєнний вимір. Енергетичний компонент». Проектні напрацювання було представлено у 2014 році на міжнародних конференціях та семінарах у Братиславі, Празі, Парижі та Варшаві. У 2015 році на основі проектних напрацювань у взаємодії з NATOEnergySecurityCentreofExcellence було розроблено лекційні матеріали для спецкурсу Балтійського оборонного коледжу. 

Сучасний етап проекту «Антарес»під назвою «Energy component of New Generation Warfare: genesis, features, consequences» реалізується за підтримки International Renaissance Foundation.Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів