ЄС: відмова від імпорту газу з РФ. Стан та перспективи

Чи зможе Європа відмовитися від російського газу? (PDF)

В ЄС ухвалено план відмови від російського газу.  Передбачається вже до кінця 2022 року замінити 100 млрд кубометрів, або 2/3 газу природного газу  з Росії.

План відмови від імпорту російського газу є, але він носить загальний характер, не містить заходів та дій, які будуть мати швидкий ефект – перехід на вугілля та нафтопродукти в електрогенерації, відмова від закриття АЕС в цьому та наступному роках. 

Тому потрібна організація тиску на Єврокомісію, зокрема з боку країн, що оголосили про відмову від імпорту російських енергоресурсів (США, Канада, Британія, Польща, країни Балтії), з метою схилення інституцій ЄС та Німеччини і Франції як найбільших економік ЄС, до вжиття екстрених заходів, зокрема, мораторію на закупівлю газу, нафти, вугілля в РФ.

В дослідженні "ЄС: відмова від імпорту газу з РФ.  Стан та перспективи" експерти Центру глобалістики "Стратегія XXI" проаналізували рівень залежності кожної країни ЄС від природного газу, в тому числі з Росії, перспективи його заміни на газ з альтернативних джерел, а також варіанти збільшення частики інших видів генерації в енергобалансі країн. 

Дослідження доступне для завантаження у форматі PDF нижче. 

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів